suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Suwałki hotelowym rajem
Suwałki hotelowym rajemJuz wkrótce dokona się w naszym mieście zaapowiadana od dawna ekspansja hotelowa. W Suwałkach powstaną cztery nowe eleganckie hotele - z gabinetami odnowy biologicznej, salami konferencyjnymi i bankietowymi, a nawet klubem nocnym.

Pomysłów rozwoju bazy noclegowej w Suwałkach nigdy nie brakowało. Brakowało za to środków na realizację tych inwestycji. Po poszukiwaniach źródeł dofinansowania kilku właścicieli prywatnych firm jest już bliżej budowy nowych obiektów. Są wśród nich tacy, którym pomoże Unii Europejska.

Jednym z beneficjentów unijnego programu jest firma „Mirage” Mirosława Szyszko. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z EFRR inwestor zrealizuje projekt „Nowocześnie w przyszłość - budowa hotelu 3-gwiazdkowego na terenie miasta Suwałki w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód”. Budowa nowoczesnego hotelu dla 140 osób – z ogromną salą bankietową, SPA i nocnym klubem - pochłonie ponad 16 mln złotych.

Nowe obiekty powstaną również przy ulicy Kościuszki. Przy skrzyżowaniu z ulica Dwernickiego zainwestuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Turkus. Zgodnie z zapowiedziami pierwsi goście przekroczą progi hotelu wiosną 2012 roku. Powstający w tamtej części miasta hotel VELVET znajdzie się w czterokondygnacyjnym budynku (z garażem podziemnym). Ma to być obiekt 3-gwiazdkowy, dysponujący 27 nowoczesnymi pokojami i komfortowym dwupiętrowym apartamentem. W hotelu będą znajdowały się także dwie ekskluzywne sale konferencyjno-bankietowe, centrum odnowy biologicznej i lokale usługowo-biurowe o wysokim standardzie. Proekologiczna inwestycja ma posiadać panele solarne, które umożliwią zmniejszenie zużycia energii.

Przy głównej ulicy miasta powstaną też dwa inne hotele. Do budowy eleganckiego, czterogwiazdkowego obiektu przymierza się Jan Ostrowski, znany suwalski biznesmen. Hotel Ostrowskiego ma kosztować 40 mln zł. Będzie to obiekt z 66 pokojami, SPA, restauracjami i kawiarnią. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na 2012 lub 2013 roku. W hotelowy biznes zainwestuje też Lilianna Sadowska, właścicielka Zakładu Elektroniki „Suwar”.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Przy PNTPW powstanie 3-gwiazdkowy hotel (2010-07-09)
Hotelowy prestiż na wyrost? (2010-03-17)
Czeka nas ekspansja hotelowa (2009-11-20)

Ostatnio dodane komentarze
- ja to w
weekendy wyprowadzam sie do hotelow i bede sobie mieszkal!!!SORRY WINETOU!!!kto w nich bedzie mieszkal????olimpiada czy jakies ME???
autor:~ares
- Pi Ar
W weekendy Informacje turystyczne-Zamkniete. Dyrektor ROKiS rozpuszcza pieniądze i nie potyrafi ich odzyskać Wydział TkSiP, katedra b...
autor:~suwalczanin
- Suwałki potęgą hotelową
W XIX wieku Suwałki były potęgą hotelową.
autor:~u2

wszystkie komentarze »


IBN Lipiec
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 28.09.2010
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Urodziny dla Dzieci

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: