suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Kaczy Dołek zdiagnozowany
Kaczy Dołek zdiagnozowanyPo lepieniu Społecznego Bałwana Suwalskiego przez członków Inicjatywy "Kaczy Dołek", przyjdzie (razem z wiosną) czas na inne ciekawe wydarzenia na Kaczym Dołku w Suwałkach. Zanim suwalczanie do nich przystąpią, grupa „aktywistów” podjęła się próby diagnozy środowiska lokalnego.


Wojciech Pająk: (…) Mało wiemy o sobie nawzajem. Okazuje się często, że chociaż chcielibyśmy zrobić dużo (np. dla naszych dzieci, dla ludzi starszych, dla bezrobotnych) brak nam dostatecznej „społecznej orientacji w terenie”, na którym podejmujemy działania. Chodzi tu nie tylko o orientację, z czym i do kogo można pójść po pomoc (instytucje), ale zwłaszcza dla kogo podejmujemy działania. Czy pod moim (naszym?) pomysłem podpiszą się lokalni mieszkańcy? Kim są, jakie mają potrzeby, ile czasu i możliwości, aby wziąć udział w tym, co jest dla nich szykowane? Co jest dla nich barierą w uczestnictwie albo współtworzeniu życia społecznego?

Odpowiedzi na te pytania znajdują się na stronie Pastwiska

Inicjatywa „Kaczy Dołek” to nieformalna grupa mieszkańców i sympatyków okolic Kaczego Dołka (na Osiedlu Północ I w Suwałkach). Zawiązała się 31 października 2009 r., a jej założycielami byli (w kolejności alfabetycznej): Krzysztof Dziemian (Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Artystycznych „Nie Po Drodze”), Magdalena Pająk („tutejsza” i Stowarzyszenie Pastwisko.org), Wojciech Pająk („tutejszy” i Stowarzyszenie Pastwisko.org), Olga Pogorzelska (Fundacja Miasto), Karol Radzewicz („tutejszy”), Krzysztof Rudowicz („tutejszy” i Stowarzyszenie „Nie Po Drodze”). Grupa jest otwarta, a jedynym zobowiązaniem członków jest zainteresowanie i troska o sprawy mieszkańców i ogólną atmosferę miejsca.

Źródło: Inicjatywa "Kaczy Dołek"Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Bałwan Społeczny zintegrował mieszkańców (2010-01-11)

Ostatnio dodane komentarze
- usunięto przez administratora
usunięto przez administratora
autor:brak
- halas
wazne ze na internecie mozna poczytac ze cos sie dzieje, a jak sie z tym dzieje w rzeczywistosci to inna sprawa, taka praktyka
autor:~tog
- super!
coś się dzieje! szkoda, ze na lepieniu balwana byla taka mala frekwencja, ale bylo milo.!
autor:~gerard

wszystkie komentarze »


tb2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 04.03.2010
MIESZKANIA W CENTRUM
3 pokojowe przy ul. 1 Maja

Reklama

REKLAMA
Czy w Suwałkach powinien stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: