suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
"Koncertówki" w Galerii Jednego Obrazu
Mini-wystawę Wojciecha Otłowskiego pt. "Koncertówki" można oglądać do 10 lutego w Galerii Jednego Obrazu. Przy Parku Konstytucji 3 Maja zobaczymy m.in. Koryfeuszy rocka intelektualnego i Władcę instrumentu...

Pierwotnie w Galerii Jednego Obrazu miałem zamiar pokazać zdjęcia z Pikniku Kawaleryjskiego. Gdy jednak okazało się, że zaistniała szansa przedstawienia ich w innym, większym miejscu i o adekwatnej porze, zdecydowałem się – podobnie jak w Biurowcu Sztuki – zaprezentować „koncertówki”. Tym razem z Suwałki Blues Festival tylko jedną, ale za to z TSA, którego – nie wiem za bardzo dlaczego – na ul. Północnej nie wystawiłem.

O genezie mego zamiłowania do uwieczniania życia koncertowego pisałem już w biogramie z „Biurowca” (vide: strona internetowa). O miłości do muzyki, „karierze recenzenta prasowego” i jeżdżeniu na koncerty.

Zdaję sobie sprawę, że moje zdjęcia nie wszystkim przypadają/przypadną do gustu. Wychodzę jednak z założenia, że w fotografii ważne nie tylko jest to, co widzimy, ale i to czego nie widać. Paradoks? Myślę, że nie dla wszystkich. Podobne zjawisko występuje przecież w muzyce. Tworzą ją nie tylko dźwięki, ale i cisza – pauza – między nimi. Stąd wziął się między innymi fenomen twórczości takich wykonawców jak: Miles Davis czy The Police (fanom solowej twórczości Stinga pewnie trudno byłoby uwierzyć, że ich idol był najmniej zaawansowanym instrumentalnie członkiem tego trio...). Za konsultację przy ostatecznej selekcji dziękuję serdecznie Darkowi Sztelmer-Stabińskiemu oraz Mietkowi Iwaszko. Wdzięczny jestem bardzo mej Kasi za wyrozumiałość dla mojego koncertowo – fotograficznego hobby.

Na zdjęciach utrwaliłem:

Okienko północne: Koryfeusze rocka intelektualnego. Bez takich postaci polska muzyka byłaby o wiele, wiele uboższa. Renata Przemyk w czasie jubileuszowego koncertu z okazji XX-lecia twórczości artystycznej na Eco Union of Rock w Węgorzewie (9 lipca 2009).
Lech Janerka – podczas występu w dogorywającym Domu Pracy Twórczej w Wigrach (2 lipca 2009).

Okienko wschodnie: Mistrz i Uczeń. Zdjęcia pochodzą z koncertów: Kultu w Hali OSiR (19 września 2008) oraz Fri Stejdż Bend w ramach Suwalskiego Ucha Muzycznego (16 maja 2009).

Okienko południowe: Władca instrumentu. Andrzej Nowak zdawał się – choć trudno stwierdzić czy świadomie – wręcz pozować do zdjęć. Koncert TSA podczas Suwałki Blues Festival 2009 (17 lipca) – scena w parku Konstytucji III maja.

Okienko... z biogramem. Zdjęcie z występu Ryszarda Rynkowskiego na Dniach Suwałk (23 sierpnia 2009) umieściłem przekornie, gdyż ponoć – jak to określiła pewna pani redaktor – jego muzyka podoba się wszystkim bez względu na preferencje i gusta muzyczne. Intrygująca teza... (W. Otłowski).

ZOBACZ WIĘCEJ
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- :)
To dla mnie duży zaszczyt "wisieć" obok K. dziękuję za to wyróżnienie choć przez skromność rzeknę żem niegodny. pozdrawiam
autor:~Fikou
- Gratulacje Wojtku
Szczerze podziwiam Twoją wytrwałość w dokumentowaniu suwalskich koncertów i imprez kulturalnych. Nie znam drugiej osoby w naszym mieści...
autor:noka
- odp.
świetny temat wojtku... na pewno wybiorę się zerknąć... gratuluję pomysłu
autor:danek33

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 21.01.2010
F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi mini koparką

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: