suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Trójwymiarowe kino w Plaza Suwałki
Trójwymiarowe kino w Plaza SuwałkiW centrum Suwałki Plaza powstanie pierwszy w mieście multipleks. Inwestycja przez wiele miesięcy stała pod znakiem zapytania, spółka Plaza Centers szukała zainteresowanych operatorów. Białostocki Lumiere postanowił zaryzykować i stworzyć kino na miarę XXI wieku – w systemie 3D.

Inwestor nie obawia się o rentowność przedsięwzięcia. - Swoje wyliczenia oparliśmy na przykładach z całej Polski. Kino będzie opłacalne, nie widzimy zagrożenia – twierdzi Jacek Chrościński, prezes spółki Lumiere.

Prezes dodaje, że w suwalskim kinie będzie wyposażenie najwyższej klasy. W jednej z trzech sal kinowych będzie można oglądać filmy w systemie 3D. - Sięgamy jak najwyżej, żeby spełnić oczekiwania widzów – zapewnia prezes spółki.

Projekt kina jest w fazie ostatnich poprawek. Jak zaznacza J. Chrościński – w tej chwili uzgadniane są szczegóły. - Koncentrujemy się na tym, aby prace postępowały jak najszybciej, to jest nasz priorytet – dodaje prezes.

Będzie to pierwszy multipleks w Suwałkach, a także pierwszy multipleks Lumiere. Spółka obsługuje kina w Białymstoku, Suwałkach, Ełku i Łomży. W nowoczesnym suwalskim kinie znajdzie się miejsce dla 560-590 widzów.

Na pytanie, co stanie się z „Bałtykiem” prezes odpowiada niejednoznacznie. - Nasze plany będziemy weryfikować na bieżąco – mówi. Losy Kina „Bałtyk” na razie nie są przesądzone. Wiadomo, że „Bałtyk” będzie funkcjonował przez kolejne 2 lata. Lumiere ma kilka pomysłów, m.in. taki, aby w „Bałtyku wyświetlać filmy „bardziej ambitne”.

O kosztach inwestycji prezes spółki nie chce mówić. - Wolałbym uniknąć odpowiedzi na to pytanie. Na razie trwają negocjacje odnośnie ceny sprzętu. Uważam, że w tym momencie koszt nie najbardziej istotną sprawą – uważa J. Chrościński.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Co do kina
A co im przeszkadzało kinie Bałtyk? Gdyby tak go trochę odnowić to było by super a nie że jeśli tylko chcę oglądnąć jakiś film to kur t...
autor:~kotśŚ
- Kino 3D
Nie liczyłbym na wiele. Ba! Jeśli zobaczę, usłyszę i poczuję coś więcej niż we własnym domu to będę pod wrażeniem. Nadal myślę, że praw...
autor:~pw
- Cieszę się,
że jest zapotrzebowanie na filmy ambitne.
autor:~Bareja jednak aktualny

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 17.08.2009
Restauracja Dworek Hołny k/Ogrodnik
DANIA MIĘSNE ODKRYTE NA NOWO...

Reklama

REKLAMA
Jak oceniasz swoją sytuację materialną?
szybko się poprawia
powoli się poprawia
jest stabilna
powoli się pogarsza
szybko się pogarsza

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Montaż Kamer

Copyright © 2004-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: