suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Hipermarkety w Suwałkach?
Hipermarkety w Suwałkach?Nie na południu, a na północy Suwałk powstaną największe sklepy w mieście. Przynajmniej takie są plany. Urbaniści już zaczęli przygotowywać stosowne projekty


Chodzi o tereny przy ul. Pułaskiego, za Kauflandem. To prawdopodobnie właśnie tam inwestorzy będą mogli budować sklepy wielkopowierzchniowe.
Wcześniej, dziesięć lat temu, władze Suwałk przeznaczyły do tego tereny między Utratą i Wojska Polskiego, jednak nie interesowały one żadnego z dużych koncernów.

- Duże Centrum Handlowe ma sens jedynie w pobliżu Osiedla Północ- powiedział Radiu 5 Józef Gajewski, prezydent Suwałk. - Chodzi o tereny między ul. Pułaskiego, a projektowaną obwodnicą miasta- dodał.
Pytań o możliwość budowy w Suwałkach hipermarketów jest sporo. Zgłaszają się też deweloperzy, którzy szukają działek pod tego typu inwestycje.

Chociaż naprawdę duże sklepy zaczną funkcjonować w Suwałkach najwcześniej za dwa, trzy lata, to sieć handlowa w mieście wzbogaca się już teraz. Mowa o średnich sklepach. Na stosowne pozwolenie czeka wybudowana już na rogu Waryńskiego i Noniewicza ,,Biedronka", a jeszcze w tym roku ma ruszyć przy ul. Podhorskiego pierwszy w mieście ,,LIDL". Warto też pamiętać, że zaczęto przygotowania do budowy Centrum Handlowego ,,PLAZA" przy ul. Dwernickiego, a o warunki budowy sklepu przy ul. Bulwarowej pyta ,,TESCO".

O reszcie mają zdecydować sami mieszkańcy.
- Czas zakończyć to dreptanie w miejscu, dlatego przeprowadzimy naprawdę profesjonalny sondaż dotyczący przyszłości handlu w mieście. Niech mieszkańcy wypowiedzą się gdzie sami gdzie chcą robić zakupy- dodał Gajewski.

Radio 5


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- hipermarkety
Hipermarkety maja byc.Czy wiecie cos na temat stacji benzynowej z gazem miedzy piekarnia ,a kauflandem przy ul.kopwalskiego?
autor:~bury
- Wypada przeprosić Plazę
Jak w temacie. Pismaki mogą zniszczyć każdego jak widać. Jednak i tak szybko nie powstanie. III kwartał 2009. Za dwa lata licząc pośli...
autor:~A Jakiś tam
- Jest lepiej niż myślałem o Plazie
Proszę bardzo dla zainteresowanych: http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/bardzo;udany;debiut;plaza;centers,129,0,274049.html
autor:Wasyl

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


fresh | 20.10.2007
F.H.U. "HYDRAULIK"
WIERTNICA DIAMENTOWA

Reklama

REKLAMA
Gdzie będziesz oglądać mecze reprezentacji Polski na Mundialu 2018?
w pubie
w domu
u znajomych
na stadionie w Rosji
w ogóle nie będę oglądać

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: