suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Hipermarkety w Suwałkach?
Hipermarkety w Suwałkach?Nie na południu, a na północy Suwałk powstaną największe sklepy w mieście. Przynajmniej takie są plany. Urbaniści już zaczęli przygotowywać stosowne projekty


Chodzi o tereny przy ul. Pułaskiego, za Kauflandem. To prawdopodobnie właśnie tam inwestorzy będą mogli budować sklepy wielkopowierzchniowe.
Wcześniej, dziesięć lat temu, władze Suwałk przeznaczyły do tego tereny między Utratą i Wojska Polskiego, jednak nie interesowały one żadnego z dużych koncernów.

- Duże Centrum Handlowe ma sens jedynie w pobliżu Osiedla Północ- powiedział Radiu 5 Józef Gajewski, prezydent Suwałk. - Chodzi o tereny między ul. Pułaskiego, a projektowaną obwodnicą miasta- dodał.
Pytań o możliwość budowy w Suwałkach hipermarketów jest sporo. Zgłaszają się też deweloperzy, którzy szukają działek pod tego typu inwestycje.

Chociaż naprawdę duże sklepy zaczną funkcjonować w Suwałkach najwcześniej za dwa, trzy lata, to sieć handlowa w mieście wzbogaca się już teraz. Mowa o średnich sklepach. Na stosowne pozwolenie czeka wybudowana już na rogu Waryńskiego i Noniewicza ,,Biedronka", a jeszcze w tym roku ma ruszyć przy ul. Podhorskiego pierwszy w mieście ,,LIDL". Warto też pamiętać, że zaczęto przygotowania do budowy Centrum Handlowego ,,PLAZA" przy ul. Dwernickiego, a o warunki budowy sklepu przy ul. Bulwarowej pyta ,,TESCO".

O reszcie mają zdecydować sami mieszkańcy.
- Czas zakończyć to dreptanie w miejscu, dlatego przeprowadzimy naprawdę profesjonalny sondaż dotyczący przyszłości handlu w mieście. Niech mieszkańcy wypowiedzą się gdzie sami gdzie chcą robić zakupy- dodał Gajewski.

Radio 5


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- hipermarkety
Hipermarkety maja byc.Czy wiecie cos na temat stacji benzynowej z gazem miedzy piekarnia ,a kauflandem przy ul.kopwalskiego?
autor:~bury
- Wypada przeprosić Plazę
Jak w temacie. Pismaki mogą zniszczyć każdego jak widać. Jednak i tak szybko nie powstanie. III kwartał 2009. Za dwa lata licząc pośli...
autor:~A Jakiś tam
- Jest lepiej niż myślałem o Plazie
Proszę bardzo dla zainteresowanych: http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/bardzo;udany;debiut;plaza;centers,129,0,274049.html
autor:Wasyl

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


fresh | 20.10.2007
KUCHNIE JANA
MEBLE KUCHENNE NA ZAMÓWIENIE

Reklama

REKLAMA
Jak oceniasz swoją sytuację materialną?
szybko się poprawia
powoli się poprawia
jest stabilna
powoli się pogarsza
szybko się pogarsza

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Montaż Kamer

Copyright © 2004-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: