Petycja mieszkańców Patli i Witosa ws. monitoringu odrzucona
Petycja mieszkańców ulic Patli i Witosa w Suwałkach w sprawie zainstalowania kamer i monitorowania ich ulic została odrzucona. Władze Suwałk sugerują, aby mieszkańcy złożyli projekt do budżetu obywatelskiego.
Wznowienie widzeń w zakładach karnych i aresztach śledczych
Ze względu na bardzo niewielki procent zakażeń wśród osadzonych, od 1 czerwca w zakładach karnych i aresztach śledczych planowane jest przywrócenie widzeń z zachowaniem reżimu sanitarnego. 
Druhowie otrzymają nowe wozy
Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Sejn, Raczek i Bakałarzewa. 
Dotacje na organizację działań z zakresu kultury, zdrowia, sportu i turystyki
Umowy z organizacjami pozarządowymi na wsparcie ich zadań podpisał w czwartek (06.05) Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki. 
Miasto nie zajmie się sprawą gawronów na Szpitalnej
Prezydent Miasta Suwałk nie ma możliwości prawnych, aby wypłoszyć gawrony z zagajnika przy ulicy Szpitalnej - poinformował prezydent w odpowiedzi na interpelację jednej z radnych. 
Młodzież chce biletomatów w Suwałkach
Młodzi społecznicy z Suwałk wystosowali do prezydenta miasta Czesława Renkiewicza wniosek o montaż biletomatów w przestrzeni miasta.
W sobotnie południe zawyją syreny alarmowe
W sobotę (08.05) o godzinie 12.00 na terenie miasta zostaną uruchomione syreny alarmowe w celu upamiętnienia 76 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.
Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że w dniu 14 maja w kościele p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach odbędzie się pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem.
"Nie należy obawiać się, że skala wycinki jest zbyt duża" czyli o Lesie Szwajcarskim na sesji Rady Miasta
Jakie są podstawy wycinki drzew? Czy skala wycinki jest zbyt duża? Co z odnawianiem lasu? Prezentujemy co mówiono o zmianach zachodzących w Lesie Szwajcarskim na ostatniej sesji Rady Miasta Suwałki.
TOP 6 najlepszych ciepłych kołder
Kiedy się wysypiasz, jesteś pełen energii i dobrego humoru. Łatwiej jest Ci się skupić na codziennych czynnościach, podejmujesz trafne decyzje i po prostu tryskasz radością. Dlatego komfortowy sen jest tak ważny. Żeby sobie go umilić, wybierz ciepłą kołdrę, która da Ci poczucie wygody przez cały rok. Jaką? Sprawdź!
Muzea otwarte dla zwiedzających
Od piątku 7. maja wszystkie wystawy Muzeum Okręgowego i Muzeum im. M. Konopnickiej w Suwałkach zostają ponownie udostępnione zwiedzającym.
Harcerze mają swój lokal

Oficjalne otwarcie nowej siedziby Hufca ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego odbyło się w czwartek (06.05) w ośrodku żeglarskim przy Zalewie Arkadia.

Radna chce dyskusji ws. pływalni
Radna Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki" wyszła z propozycją wspólnych rozmów radnych z mieszkańcami na temat przyszłości pływalni w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich.
Ponad 3 promile alkoholu u rowerzysty
Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami. Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-latek, który kierował rowerem mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu. 
Powstanie prawoskręt z Bulwarowej w Sikorskiego
Władze Suwałk ogłosiły przetarg na wykonanie prawoskrętu z ulicy Bulwarowej w Sikorskiego. Inwestycja ma na celu rozładowanie ruchu pojazdów w tym miejscu w godzinach szczytu.
Windy dla niepełnosprawnych pojawią się w Zespole Szkół nr 6
Budynek Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach zostanie w tym roku dostosowany do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Wszystko za sprawą wind, które będą zamontowane w budynkach placówki. 
Rozdadzą sadzonki pobłogosławione przez Papieża Franciszka
Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku przygotowała sadzonki świerka z nasion pobłogosławionych przez Papieża Franciszka dla mieszkańców regionu. W Suwałkach darmową sadzonkę będzie można odebrać na placu przy Konkatedrze św. Aleksandra.
Trwa rekrutacja do terytorialnej służby wojskowej 
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach im. gen dyw. Józefa Leśniewskiego prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej. 
Pożyczył koparkę, a zamiast oddać - sprzedał
Sejneńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za przywłaszczoną koparkę. Pojazd wart 80 tysięcy złotych wrócił do właściciela. 
Ćwiczyli obsługę sprzętu i pomogli Antosiowi
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Potaszni ćwiczyli obsługę strażackiego sprzętu, jednocześnie włączając się w pomoc Antosiowi Kuczyńskiemu z Sejn. 
Nielegalne rury w Czarnej Hańczy - część mieszkańców milczy
Na blisko 465 wysłanych pism w sprawie podłączeń do kanalizacji sanitarnej, aż 124 osoby nie przedłożyły informacji zwrotnej - informuje suwalski Ratusz. 
Zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców
Pomimo licznych apeli nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko we wtorek (04.05) na terenie Suwałk policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie".
Mieszkańcy chcą przystanku
Na brak skomunikowania ulic: Wylotowej, Parowozowej i Zwrotniczej przez sieć miejskiej komunikacji PGK zwraca uwagę Anna Gawlińska z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk". 
Powstał Zielony Budżet Obywatelski
Nowa kategoria pojawi się w 2022 roku w Suwalskim Budżecie Obywatelskim. Tak zwany "Zielony Budżet" dotyczyć będzie rozwoju terenów zielonych w mieście. 
Charytatywny Rajd Sejn 2021
II runda Samochodowych Mistrzostw Suwałk oraz II Runda Rajdowych Samochodowych mistrzostw Okręgu Białostockiego odbędzie się 19. czerwca w Sejnach. Pieniądze zazwyczaj przeznaczane na nagrody trafią do Antosia Kuczyńskiego. 
Kierowcy znów będą sprzedawać bilety
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Spółka z o.o. informuje, że od 10. maja kierowcy komunikacji miejskiej będą ponownie sprzedawali bilety.  
Anielskie skrzydła pojawiły się w Suwałkach
Graffiti anielskich skrzydeł można zobaczyć przy ulicy Noniewicza 48 w Suwałkach i zrobić sobie przy nich zdjęcie.
Wjechała do rowu i zasnęła
Wjechała volkswagenem do rowu, zasnęła, a po przebudzeniu uciekła z miejsca zdarzenia. 49-latka usłyszała zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.
Można już wnioskować o pomoc w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej
Przedsiębiorcy z ponad 60 branż mogą starać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku i kolejne świadczenie postojowe. Wnioski należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS).
Co z rozbudową parkingu przy szpitalu i całodobową apteką
O dodatkowe miejsca parkingowe dla pacjentów i odwiedzających Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach oraz sprawę funkcjonowania całodobowej apteki pytano na ostatniej sesji Rady Miasta dyrektora placówki.