http://www.suwalki.info

:: Kasia Cichopek i jej związki z Suwałkami
Artykuł dodany przez: luki (2008-05-05 15:39:34)

Katarzyna Cichopek jest jedną z najpopularniejszych aktorek serialowych w Polsce. Popularność zdobyła dzięki roli Kingi Zduńskiej w serialu M jak miłość. Dziś jest również prezenterką telewizyjną i tancerką. O tym jak radzi sobie ze sławą i kto pomaga jej łączyć obowiązki domowe z zawodowymi, aktorka opowiedziała specjalnie dla Czytelników Tygodnika Suwalskiego.

- W jakiej roli i dlaczego czuje się Pani najlepiej -  aktorki, tancerki, czy prowadzącej programy rozrywkowe?

- Aktorstwo przede wszystkim. Taniec kocham, a prowadzenie programów sprawia
mi przyjemność i daje możliwość obcowania z publicznością na żywo.

- Jest Pani nie tylko aktorką, ale także psychologiem. Czy kiedykolwiek myślała Pani, by porzucić telewizję i pracować w przyszłości jako psycholog?

- Myślałam, ale aktorstwo i kontakt z publicznością daje mi taką frajdę, że chyba tak długo jak Państwo będą chcieli mnie oglądać… psychologia musi poczekać.

- Często w mediach pojawiają się dwie sprzeczne opinie, według pierwszej „M jak miłość”  podcina Pani skrzydła, ponieważ nie może się Pani realizować w innych serialach, według drugiej, to właśnie popularność „M jak miłość” sprawia, że może się Pani rozwijać. Co jest bliższe prawdy?

- Zdecydowanie ta druga wersja. To nieprawda, że nie mogę grać w innych serialach. Chciałabym też udowodnić, że moje umiejętności aktorskie nie kończą się na roli w serialu. Dzisiaj rola w produkcji fabularnej jest moim największym marzeniem… mam też kilka wymarzonych postaci, ale boję się zapeszyć, więc proszę mi pozwolić jeszcze przez chwilę zostawić to w tajemnicy. Pracuję nad warsztatem i czekam na swoja szansę.

 - Media obiegła informacja, że zrezygnuje Pani z „M jak miłość”, by zagrać w „Weterynarzach”. Czy to prawda?

-Niestety, niektóre publikacje to plotki na które nie mam najmniejszego wpływu.
Jak to właśnie, że rezygnuję z „M jak miłość” i mam zamiar zagrać w „Weterynarzach”.
Zostaję w „M jak miłość”, co więcej mój wątek będzie się rozwijał – powiem tajemniczo.
Mam tez inne ciekawe plany zawodowe, ale nie mogę jeszcze o nich mówić. Dam Państwu znać natychmiast jak to będzie możliwe.

- Czy po tak wielu latach gry w serialu coś jeszcze sprawia Pani trudność, albo zaskakuje na planie? Czy aktor łatwo popada w rutynę?
 
-Właśnie granie rutyny dnia codziennego jest najtrudniejsze, ponieważ musimy sprawić, żeby widz nadal był ciekaw tego, co się dzieje w życiu oglądanych latami bohaterów serialu. Trudnych wątków jest wiele, akcja toczy się przecież...  jak w prawdziwym ludzkim życiu, a nie każde doświadczenie jest mi bliskie. Na szczęście, mam wielkie wsparcie reżyserów, którzy pomagają w prowadzeniu postaci.

- Jaka atmosfera panuje na planie „M jak miłość”? Z którym z aktorów przez ten czas, zaprzyjaźniła się Pani najbardziej?

-Atmosfera jest super. Ekipy, bo są dwie : A i B, są bardzo profesjonalne, praca idzie sprawnie, a do tego w fajnym, żartobliwym tonie. Wszyscy się lubimy, często po zdjęciach organizujemy wspólne grille, chodzimy na kręgle. Najwięcej czasu spędzam
w gronie młodzieży z mojego wątku i to właśnie z nimi się zaprzyjaźniłam.

-Kiedyś, na samym początku kariery, powiedziała Pani, że bardzo trudno jest  oglądać siebie w telewizji. Jak jest teraz, kiedy twarz Cichopek rozpoznają wszyscy telewidzowie?

-Kiedy zaczynałam pracę w „M jak Miłość” byłam nastolatką… zupełnie typową,
w dodatku trochę zbyt pulchną. Miałam do siebie tysiąc zastrzeżeń, starałam się spełnić oczekiwania zbyt wielu osób. Myślę, że na zmianę bardziej niż popularność wpłynęło to, że dojrzałam do wielu rzeczy. Także do tego, żeby akceptować się w większym stopniu i nie uzależniać życia od opinii innych

- Nie tylko Pani twarz, ale także  biust jest coraz bardziej popularny. Niemal na wszystkich internetowych portalach o gwiazdach, można znaleźć tekst o najpiękniejszym biuście Cichopek. Jak przyjmuje Pani takie komplementy, a jak na tego typu teksty reaguje pan Hakiel?

-Zarówno Marcin jak i ja jesteśmy świadomi faktu, że popularność wiąże się także ze swobodą wyrażania opinii na mój temat. Każdy ma do tego prawo. Komplementy przyjmuję z sympatią, ale i z dystansem… A  Marcin? On doskonale wie, że prawdziwe opinie na temat mojego biustu są zarezerwowane tylko dla niego.

-Jak udaje się Pani łączyć obowiązki zawodowe z domowymi?

-Przyznam się, że mam wielkie wsparcie mamy, bez której nie udałoby mi się wszystkiego pogodzić. To ona mnie wyręcza w gotowaniu i w opiece nad psem pod moją nieobecność. Poza tym kocham leżeć na kanapie (mam na to bardzo mało czasu), pobyć z ukochanym w domu, a nawet poleniuchować.

- W jaki sposób spędza Pani wolny czas? Lubi Pani podróżować? Czy była Pani kiedykolwiek na Suwalszczyźnie i ma jakieś wspomnienia związane z tymi terenami?

- Część mojej rodziny pochodzi w Suwałk! Cudowne tereny i fantastyczni ludzie.
Podróżować uwielbiam i jak tylko mam ku temu sposobność, pakuję walizkę i już mnie nie ma. Ale na to potrzebny jest czas, z którym u mnie marnie. Dlatego biorę psa pod pachę i jadę z nim do lasu. Rzucam mu kijki i patrzę jak beztrosko się bawi. Mogłabym tak godzinami, gdybym je tylko miała…
 
Rozmawiała:
Iwona Aleksandrzak - Tygodnik Suwalski


adres tego artykułu: http://www.suwalki.info/articles.php?id=93