http://www.suwalki.info

:: Plateau w Suwałkach
Artykuł dodany przez: luki (2007-07-03 17:28:46)Dwie płyty, ponad ćwierć tysiąca koncertów w Polsce i zagranicą, znakomite recenzje, liczne występy w radiu i TV, szalone pomysły i opinia „jednego z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce”! O kim mowa? O zespole PLATEAU, który już w najbliższy piątek, 6 lipca, zagra koncert w „Bramie” w Suwałkach. O występie, ich nowej płycie, oraz o tym, co Was czeka podczas piątkowej imprezy- rozmawiamy z wokalistą PLATEAU, Michałem Szulimem.

Graliście już w Suwałkach?

- Nie- to jest nasz absolutny debiut koncertowy w tym mieście. Tym chętniej właśnie u Was zagramy. Fajnie poza tym, że koncert będzie za zupełną darmochę!

Jesteście zespołem, który trzeba zobaczyć na koncercie, bo macie opinię grupy świetnie wypadającej na żywo- jednej z najlepszych w Polsce! Jak myślisz- z czego to wynika?

Myślę, że to wynika z tego, że my się naprawdę świetnie bawimy grając muzykę! To jedna z naszych największych przyjemności i- mam nadzieję, że to widać. A poza tym wszystkim- jesteśmy paczką dobrych kumpli, którzy znają się już od kilku lat i którzy wiele ze sobą przeżyli. A poza tym zawsze gramy koncert jakby to miał być nasz ostatni. Na 100% mocy! Tak będzie i w Suwałkach.

Czy znowu rozwalicie gitarę jak u Kuby Wojewódzkiego?

Hmm, a któż to wie? Tak naprawdę nigdy nie planujemy takich rzeczy- u Kuby również nie było tego w scenariuszu. Jak nas poniesie- czemu nie? Wszystko się może zdarzyć :-)

Podczas promocji tej płyty w telewizji występujecie w dość…hmm…specyficznych strojach cyrkowych, a dodatkowo towarzyszą Wam clowni! Czy w takim image’u zobaczymy Was również w piątek?

No pewnie- nie ma przebacz :-) Nie wiemy jeszcze jak będzie z clownami i żonglerami i czy uda im się przyjechać z nami, bo są ostatnio zajęci, ale obiecujemy widowisko rockowe, jakiego jeszcze nie widziano. A stroje po prostu nawiązują do tytułu i tematyki naszej nowej płyty- „Mistrz Tupetu i Jego Bezczelny Cyrk”.

Wasz singiel „Igorek” jest coraz bardziej popularną piosenką tego lata (również w syuwalskim Radiu 5, które objęło patronat nad koncertem), klip do utworu ma ogromną oglądalność w intrnecie. Zagracie tą piosenkę w piątek?

Jasne. Ludzie, którzy znają ten numer, na pewno się go w końcu doczekają w wersji „live”.

Właśnie, skoro jesteśmy przy płycie. Zbieracie świetne recenzje- czy to w „Teraz Rocku”, czy to na Wirtualnej Polsce. Jak byś nazwał Waszą muzykę?

To muzyka rockowa, ale zagrana nieco inaczej. Dla tych co lubią energetyczne granie, gitarowe, ale cholernie melodyjne! I zupełnie niestandardowe...

Przeczytałem na stronie zespołu, że dogadaliście się z Waszą wytwórnią i wywalczyliście tańsze ceny na Waszą drugą płytę (12 zł)! Czy to znaczy, że także ludzie na koncercie w Suwałkach będą mogli po tej cenie kupić nowy krążek PLATEAU?

Dokładnie tak! Udało nam się wynegocjowac z naszą firmą, że pierwsze pół tysiąca płyt sprzedanych przez stronę i na koncertach (w tym również w Suwałkach) będzie można kupić jedynie po kosztach wyprodukowania, a więc po 12 zł. Dodam, że „Mistrz Tupetu…” jest pięknie wydany, w digipacku, a oprócz muzyki zawiera jeszcze specjalny dodatek- ale to niespodzianka :-) Chcieliśmy po prostu zrobić gest w kierunku tych, którzy chcą kupić oryginalną płytę, a nie stać ich na płacenie 30, czy 35 złotych- bo tyle nasza płyta kosztuje w sklepach. Taki ukłon w kierunku fanów…I udało się.

Jak byś zachęcił potencjalnych widzów koncertu, żeby 6 lipca wpadli do „Bramy” na Wasz występ?

Ludzie- to będzie piątek, wakacje, lato! Po co się lenić w domu jak można wpaść na koncert, napić się piwka i poszaleć trochę. Dziennikarze piszą, że podobno ten zespół jest bardzo dobry na żywo- a ja radze nie wierzyć dziennikarzom, tylko sprawdzić to samemu! Zapraszamy i obiecujemy czad i taki koncert, jakiego jeszcze nie widzieliście! Pozdrawiam przy okazji wszystkich naszych fanów w Suwałkach, bywalców BRAMY i użytkowników suwałki.info.
adres tego artykułu: http://www.suwalki.info/articles.php?id=78