suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Fotografie mniej znanej Warszawy w PAcamerze
Fotografie mniej znanej Warszawy w PAcamerzeInne spojrzenie na Warszawę i jej mieszkańców prezentuje właśnie suwalska Galeria PAcamera. Od piątku można tam oglądać zdjęcia wykonane przez uczestników projektu „Miejskie wariacje” - zapis innych tradycji i kultury oraz spotkań z różnymi grupami społecznymi.

Uczestnikami „Miejskich wariacji” było 12 osób z Suwałk. W PAcamerze można oglądać prace pięciu z nich. Autorami fotografii są: Jolanta Grabowska, Szymon Jasionowski, Marcin Wróbel, Bogusław Wasilewski i Maciej Mackiewicz.Do Warszawy wyruszyli po to, aby odnaleźć tam niezwykłe miejsca i ludzi, reprezentujących różne grupy społeczne - narodowe, światopoglądowe, obyczajowe, językowe. Suwalczanie spotkali się m.in. z: panem Ngo Van Tuong, który oprowadził ich po Warszawie wietnamskiej i był przewodnikiem w spotkaniach ze społecznością wietnamską; rabinem Burtem Schumanem oraz przedstawicielami Gminy Żydowskiej, którzy opowiedzieli o współczesnym żydowskim życiu w Warszawie; Jerzym Majewskim, który oprowadził po Warszawie rosyjskiej; przedstawicielami Elba Squat, którzy opowiedzieli o życiu na warszawskim skłocie.

Jolanta Grabowska mówi, że zdecydowała się na udział w projekcie z kilku powodów. - Interesuje mnie tematyka miejska i działalność Fundacji Miasto – tłumaczy. Jak dodaje, największe wrażenie zrobiły na niej spotkania z przedstawicielami Gminy Żydowskiej i wietnamskiej – głównie ze względu na możliwość zetknięcia się z odmiennością kulturową. - Przyjeżdżając do Warszawy mogłam chwilę pobyć w Wietnamie – wspomina.

Projekt „Miejskie wariacje” jest częścią większego przedsięwzięcia pod hasłem „Żyjemy razem”, koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Ze zdjęć wykonanych przez 12 uczestników suwalskiego projektu białostocka komisja wybierze te, które pojawią się na wydrukach wielkoformatowych (5 m x 3 m). W projekcie wojewódzkim bierze udział 12 miast. Wystawa będzie kompilacją wszystkich projektów zrealizowanych w tych miejscowościach – więcej o projekcie "Żyjemy razem".

Fot. 1 – Bogusław Wasilewski
Fot. 2 – Marcin Wróbel
Fot. 3 – Maciej Mackiewicz
Fot. 4 – Szymon Jasionowski
Fot. 5 – Jolanta Grabowska

Film udostępniony dzięki uprzejmości Fundacji Miasto.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Rusza projekt "Żyjemy Razem" (2010-01-27)

Ostatnio dodane komentarze
- filmy z wyprawy
Zaprezentowany wyżej film obrazuje nieco psychodeliczny klimat tej wyprawy-muzyka dobrze wydobyła natłok wrażeń, to była taka podróż w ...
autor:~jola

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 01.05.2010
ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA BUDOWLANA PŁOCICZNO-TARTAK

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: