suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Państwowa Inspekcja Pracy sprawdzi firmy w lutym
Państwowa Inspekcja Pracy sprawdzi firmy w lutymNawet pracodawca zatrudniający jedną osobę będzie musiał wyznaczyć pracownika odpowiedzialnego za ochronę przeciwpożarową, ewakuację i udzielenie pierwszej pomocy. PIP Oddział w Suwałkach będzie sprawdzać firmy pod kątem zatrudnienia specjalisty od 1 lutego 2009 r.

Od 18 stycznia 2009 r. w każdej firmie miał być zatrudniony specjalista od pożarów. Ten termin okazał się nierealny. Ze względu na małą liczbę specjalistów i trwające szkolenia, Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie kontrolować firm do 31 stycznia 2009 r. Musimy też poczekać na przepisy wykonawcze – mówi Danuta Romanowska z suwalskiego oddziału PIP.

Osoba odpowiedzialna za ochronę przeciwpożarową musi posiadać odpowiednie kwalifikacje – co najmniej średnie wykształcenie oraz ukończone szkolenie na inspektora ochrony przeciwpożarowej. Szkolenia mogą okazać się największym problemem – szczególnie dla małych firm. Ośrodek, który prowadzi szkolenia dla inspektorów ochrony przeciwpożarowej w województwie podlaskim znajduje się w Łapach.

Koszt takiego szkolenia to minimum 1300 zł (bez wyżywienia i zakwaterowania; koszt uczestnictwa jednej osoby z wyżywieniem i zakwaterowaniem to 1700 zł). Szkolenie odbywa się podczas dwóch zjazdów tygodniowych (po 6 dni każdy), przedzielonych dwutygodniową przerwą na samokształcenie i pisanie pracy. Zainteresowanie odbyciem szkoleń jest bardzo duże, a w ośrodku w Łapach limit miejsc na rok 2009 został już wyczerpany.

Źródło: www.straz.bialystok.pl/własneDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Jak zwykle
brawo Beata.
autor:~władek
- PIP
Zapraszam pip do salonów fryzjerskich na kontrole jak wykorzystywana jest młodzież ucząca sie na w/w zawód,nie dostają pieniędzy za pra...
autor:~beata
- hehe 4x
dowcip ci się wyostrzył: jaki masz fajny adres mejlowy, może ci co przysłać, jaki załącznik może?
autor:~Wadim

wszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 15.01.2009
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: