suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Najzdolniejsi zostali wyróżnieni
Najzdolniejsi zostali wyróżnieniPonad 70 suwalskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia i nagrody za szczególne osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2017/2018. Wyróżnienie „Pasjonata Sportowej Polski 2018” otrzymał Jerzy Broc. zobacz zdjęcia »

Gala Ucznia Zdolnego w kategorii sport odbyła się wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wzięli w niej udział wyróżnieni uczniowie, ich rodzice, dyrektorzy jednostek oświatowych, kulturalnych, nauczyciele i trenerzy oraz zaproszeni goście. Suma stypendiów w ramach programu wspierania rozwoju uczniów zdolnych Zdolny Suwalczanin za szczególne osiągnięcia sportowe wyniosła 49 tys. zł, nagród natomiast 23 tys. zł.  

Galę rozpoczęło wręczenie wyjątkowego wyróżnienia. Za szczególne zaangażowanie w upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej otrzymał je Jerzy Broc - wybitny sportowiec, wielokrotny medalista mistrzostw Polski weteranów, pasjonat lekkiej atletyki. Następnie stypendia i nagrody powędrowały do ponad 70 młodych sportowców. 

Na podstawie programu wspierania rozwoju uczniów zdolnych Zdolny Suwalczanin - za szczególne osiągnięcia sportowe - prezydent przyznał też nagrody dwojgu uczniom suwalskich szkół podstawowych: Julii Janowskiej, która jest zawodniczką Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpik w Suwałkach, trenuje sumo, a minionych miesiącach, startując w zawodach na szczeblu krajowym, osiągnęła wysokie wyniki sportowe zajmując miejsca na podium.

Nagroda powędrowała też do Mateusza Żukowskiego, który trenuje lekkoatletykę oraz koszykówkę na wózkach w Białymstoku, a w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Kozienicach zdobył dwa złote medale w rzucie kulą i rzucie oszczepem w pozycji siedzącej.

Fot. UM w SuwałkachDodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.10.2018
F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi mini koparką

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: