suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Historia wyzwolenia Suwalszczyzny ukaże się w serii krótkich filmów
Historia wyzwolenia Suwalszczyzny ukaże się w serii krótkich filmów„Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej” to odcinkowa opowieść, która ma przybliżyć mieszkańcom wydarzenia związane z wyzwoleniem naszego regionu. Poszczególne części będzie można oglądać co tydzień w suwalskich szkołach, muzeach, autobusach komunikacji miejskiej czy w kinie. Zobacz zdjęcia»

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, Muzeum Okręgowe w Suwałkach przygotowało projekt, którego celem jest przypomnienie mieszkańcom regionu wydarzeń oraz ludzi, mających wpływ na odzyskanie wolności naszego regionu. Łącznie zaprezentowanych będzie 10 krótkich filmów, które pełnią rolę „kartek z historii”. 30-sekundowe opowieści przedstawią trudną drogę Suwalszczyzny do odzyskania Niepodległości.

Historia wyzwolenia w pigułce adresowana jest do wszystkich mieszkańców, jednak przede wszystkim zainteresować ma młodych ludzi. – Ta historia naszej małej ojczyzny często gdzieś się wymyka. Natomiast uważam, że powinniśmy przede wszystkim znać historię miejsca, z którego pochodzimy i w którym jesteśmy na co dzień – powiedziała Ewa Sidorek zastępca prezydenta Suwałk.

Na premierowym pokazie zjawili się dyrektorzy szkół, przedstawiciele władz miejskich oraz osoby, które przyczyniły się do zrealizowania projektu. Pomysłodawcami, scenopisami i realizatorami są Magda Wołowska-Rusińska i Krzysztof Skłodowski. Realizatorem jest Muzeum Okręgowe w Suwałkach, a mecenasem Urząd Miasta. W filmach można zobaczyć członków grupy rekonstrukcyjnej GRH Garnizon Suwałki oraz litewski Klubas „Grenadierus”. – Było to realizowane przy pomocy naprawdę niewielkich środków, głównie siłą chęci i energią całego zespołu ludzi, który przy tym pracował – oznajmił Jerzy Brzozowski dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Historia rozpoczyna się od listopada 1918 roku, natomiast kończy ją przyjazd marszałka Józefa Piłsudskiego do Suwałk. Poszczególne
30-sekundowe części będzie można zobaczyć m.in. w szkołach, muzeach, na telebimach, w kinie Cinema Lumiere przed seansami filmowymi czy w autobusach suwalskiej komunikacji miejskiej. Prezentowane one będą co tydzień aż do 11 listopada.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- marcin
Szwajcaria to ulica Suwałk.
autor:~suwalek
- ~Alex
W Suwałkach jest 100% Suwalczan, ale najbardziej panoszą się ci spoza miasta: a to ze Szwajcarii, a to z Potaszni,
autor:~Marcin
- [ usunięte przez administratora ]
[ usunięte przez administratora ]
autor:brak

wszystkie komentarze »


IBN Lipiec
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 12.09.2018
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: