suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Od tych akwareli trudno oderwać wzrok
Od tych akwareli trudno oderwać wzrokPełne subtelności i pięknych barw - właśnie takie są prace Joli Grabowskiej. Wczoraj w Galerii Andrzeja Strumiłły miał miejsce wernisaż wystawy suwalskiej artystki. Malarka zaprezentowała kilkadziesiąt prac - zarówno inspirowane przyrodą akwarele, jak i obrazy olejne. zobacz zdjęcia »

Miłośników sztuki w naszym mieście nie brakuje. Dało się to zauważyć podczas wczorajszego wernisażu wystawy Joli Grabowskiej. Suwalska artystka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, przedstawiła suwalczanom kilkadziesiąt obrazów, wśród których dominowały subtelne akwarele inspirowane naturą.

- Przebija się w tym zestawieniu zainteresowanie żywiołami, a także pojawiają się elementy architektury, czy też zwierzęta - mówiła Jola Grabowska. Jak dodała, duży wpływ na jej twórczość ma także Suwalszczyzna i jej krajobrazy, które na zawsze zakorzeniły w niej miłość do przyrody.

Poza akwarelami, na wystawie zobaczyć można też obrazy olejne i akryle. Wrażenie robi na przykład obraz „Usta”, „Koty”, „Tancerze” czy „Zamieszanie z kluczami”. Jola Grabowska nie ukrywa, że inspirowała się między innymi twórczością poetycką Erazma Bolka, współpracą z artystami z Litwy , a także codziennym życiem.

Wystawę obrazów Joli Grabowskiej można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej - Galerii Andrzeja Strumiłły przy ul. Kościuszki 45.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- obraz ze zdjęcia nr 10
Zapraszam do kontaktu. Jola Grabowska
autor:~Jola
- zdjęcie nr 10
Piekny obraz! Chcialabym miec taki w swoim salonie...
autor:~Mirka

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 09.06.2018
LOKALE UŻYTKOWE
Lokal w centrum Augustowa

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]info, [email protected]
projekt i wykonanie: