suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Folklor Suwalszczyzny na festiwalu w Wilnie
Folklor Suwalszczyzny na festiwalu w WilniePodczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, który organizowany jest na Litwie, jedynym reprezentantem Polski było trio Makowska/Kozłowska/Balewicz. Dziewczyny zaprezentowały muzykę Suwalszczyzny m.in. w Ministerstwie Kultury, w teatrze, na koncercie czy podczas targów. Zobacz zdjęcia »

Trio Makowska/Kozłowska/Balewicz w dniach 24-27 maja 2018 roku reprezentowały region Suwalszczyzny na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Skamba skamba kankliai” w Wilnie. Dziewczyny były jedynym zespołem z Polski zaproszonym do udziału w tym wydarzeniu. Festiwal organizowany jest od 1973 roku. To najstarszy i największy festiwal muzyki tradycyjnej na Litwie. W tym roku wystąpili w nim reprezentanci m.in. Estonii, Białorusi, Rosji, Holandii, Azerbejdżanu, Cypru, czy Egiptu.

Muzyczny folklor Suwalszczyzny zaprezentowany został m.in. w Ministerstwie Kultury Litwy, Teatrze „Vaidilos” na koncercie „Svetukai mano, rygailio!”, podczas targów LITEXPO 2018 oraz podczas nocy tańca w Narodowym Centrum Kultury Litewskiej. Tegoroczny Festiwal zbiegł się z obchodami 100-lecia niepodległości Litwy. Dziewczyny wystąpiły na głównym koncercie „Graži, tu mano…”, na którym byli obecni przedstawiciele państw ościennych Litwy.

Nie jest to pierwszy sukces zespołu w tym roku - w kwietniu trio zostało laureatem w konkursie „Stara Tradycja”, którego celem jest promowanie młodych muzyków i śpiewaków - kontynuatorów muzyki wiejskiej z konkretnych regionów Polski (współczesnych i historycznych). Nagrodą był występ na Międzynarodowym Festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” w Warszawie 24 kwietnia 2018 r.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- gratki
Gratulacje! Może to pierwszy z wielu wyjazdów po świecie...
autor:~dada
- Suwalszczyzna
Ze wszystkich regionów Polski Suwalszczyzna Litwinom najbliższa :)
autor:~włodek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 29.05.2018
PRZESTRONNE MIESZKANIA
3 pokojowe na Osiedlu Zielona Dolina - ul. Klonowa...

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: