suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalczanie obchodzili Dzień Wolnej Sztuki
Suwalczanie obchodzili Dzień Wolnej SztukiW tym jednym dniu zwiedzający Muzeum Okręgowe w Suwałkach mogli zobaczyć obraz Olgi Boznańskiej, usłyszeć niesamowite historie artystki sztuki nowoczesnej Honoraty Martin, wylicytować na aukcji unikatowe przedmioty, czy wesprzeć bezpańskie psy ze schroniska. Zobacz zdjęcia »

W miniony weekend 93 muzea w całej Polsce obchodziły Dzień Wolnej Sztuki. Jego celem jest dotarcie do odbiorcy poprzez jakość, a nie ilość. Nadmiar eksponatów często przytłacza lub zniechęca zwiedzających, dlatego w ten jeden dzień muzea prezentują tylko kilka dzieł. Suwalskie Muzeum Okręgowe również włączyło się w akcję promowania wolnej sztuki. Przygotowano atrakcje dla całej rodziny.

Dzieci mogły bawić się pod okiem wolontariuszy. W tym czasie dorośli mieli okazję posłuchać o niestandardowej sztuce, jaką wykonuje performerka Honorata Martin. Artystka opowiadała o swoich projektach, m.in. o „Wyjściu (z psem) w Polskę”, podczas którego pieszo przemierzała kraj w towarzystwie psa. Jej celem były mniej znane miejscowości, w których rejestrowała swoje przeżycia i obawy. Ludzie często ją pytali, dlaczego to robi, jednak artystka nie potrafiła tego wyjaśnić.

Muzeum Okręgowe zaprezentowało także obraz Olgi Boznańskiej „Portret Czesława Wierusza-Kowalskiego”, który na co dzień wystawiany jest w Paryżu. Odbyła się także aukcja na rzecz zakupu kojców do schroniska w Sonieczkowie koło Augustowa. Do wylicytowania były m.in. XIX-wieczna drzeworytnicza reprodukcja obrazu Alfreda Wierusza-Kowalskiego, albumy o twórczości filmowej Andrzeja Wajdy czy grafiki autorskie „Psie sucharki”. Imprezie towarzyszyły także psy ze schroniska, które czekają na adopcję.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- dzień wolnej sztuki
Obraz Olgi Boznańskiej i spotkanie z panią Martin to dość mocna rozbieżność. Ale ciekawie było jej posłuchać.
autor:~dws
- wolna sztuka
Fajna pogoda, fajna akcja i dobry cel!
autor:~lis

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 23.04.2018
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Gawrych Ruda I - wakacje 2018

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: