suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Ta wymarła, suwalska niedziela
Ta wymarła, suwalska niedzielaPuste parkingi przy marketach, pojedynczy przechodnie na ulicach - taki krajobraz dało się zauważyć wczoraj w naszym mieście. Pierwsza niedziela bez handlu sprawiła, że Suwałki stały się niczym miasto duchów. Suwalczanom nie sprzyjała także pogoda. zobacz zdjęcia »

Niedziela bez handlu stała się faktem. Na głucho zamknięte były nie tylko wszystkie suwalskie supermarkety, ale także mniejsze sklepy. Parkingi Biedronek, Stokrotek, Lidla czy Tesco świeciły pustkami. Samochodów jak na lekarstwo było także obok Plazy, gdzie zazwyczaj trudno zaparkować od rana do późnych godzin wieczornych. Kilka aut stało od strony Noniewicza, nieco więcej od Utraty, co oznacza, że niektórzy postanowili skorzystać z rozrywkowej części centrum handlowego.

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów na głucho zamknięty był także Eden. Na drzwiach sklepu widniał napis „Drogi Kliencie w związku z ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę 11.03.2018 nieczynne”. Dla niedowiarków pracownicy sklepu nakleili jeszcze jedną kartkę potwierdzającą, że „Sklep nieczynny”. Sprawdziliśmy - wczoraj drzwi ani drgnęły.

Chociaż niedziela bez handlu miała przenieść życie suwalczan poza galerię i supermarkety, nasze miasto wyglądało jednak jak wymarłe. Bez wątpienia przyczyniła się do tego pogoda. Niedziela upłynęła bowiem pod znakiem siąpiącego deszczu i wyjątkowo szarej aury. Taki czas nie zachęcał ani do rodzinnych spacerów, ani innych aktywności na powietrzu. Wzięcie miał jedynie aquapark. Nie trudno się jednak, domyślić, że zdecydowana większość mieszkańców naszego miasta pierwszą wolną niedzielę spędziła przed ekranami telewizorów i komputerów.

Powtórka z rozrywki czeka nas także za tydzień. W niedzielę 18 marca sklepy również będą zamknięte. Zakupowe niedzielne szaleństwo powróci natomiast w ostatnią niedzielę marca.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- A kościoły?
A kościoły pełniejsze? Bo o to tak naprawdę chodziło, biskupi apelowali listownie i po cichu od 2 lat, żeby w niedzielę sklepy zamknąć,...
autor:~Ewelina
- Panie pismak,
robisz pan błędy - i ortograficzne, i interpunkcyjne. Do ortografii w te wolne niedziele, kochany!
autor:~barma
- Niedziela
Gdyby nie klienci z Litwy to parkingi przy marketach podobnie by wyglądały przez cały tydzień. I przy obecnie prowadzonej polityce z cz...
autor:~Alex

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 12.03.2018
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
NAJBOGATSZE WZORNICTWO

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: