Login:
Hasło:
Wiadomości
Świetna forma zawodników Huzara
Świetna forma zawodników HuzaraDużym sukcesem mogą pochwalić się zawodnicy suwalskiego klubu Taekwodno Huzar. W miniony weekend wywalczyli łącznie 13 medali. Młodzi sportowcy nie spoczywają jednak na laurach i przygotowują się na grudniowe egzaminy na stopnie uczniowskie. zobacz zdjęcia »

Zawodnicy suwalskiego klubu Taekwondo Huzar mogą poszczycić się szeregiem zdobytych medali podczas odbywających się przez dwa ostanie weekendy zawodów w tej dyscyplinie. 19 listopada, sportowcy wzięli udział w międzynarodowym Piątym Pucharze Poomsae Centrum Kultury Korei w Warszawie. Suwalscy zawodnicy zdobyli 3 medale. Złoto zdobyła – Monika Szymczyk, ze srebrnym medalem wróciła – Martyna Trzcińska, a Adam Chamiuk wywalczył brąz. Impreza sportowa zgromadziła blisko 130 zawodników z całej Polski, a także liczną reprezentację w tej dyscyplinie z Francji.

Natomiast 25 listopada członkowie klubu Huzar z wszystkich oddziałów – Suwałk, Raczek, Bakałarzewa, wzięli udział w cyklicznym turnieju Taekwondo Olimpijskiego-Giżycko Cup. Starty odbyły się w trzech konkurencjach: sprawnościowa – jak największej liczby kopnięć w określonym czasie, poomsae – układy formalne i kyorugi – walki. W turnieju suwalscy zawodnicy zdobyli łącznie 10 medali. Obecnie młodzi sportowcy przygotowują się do egzaminów na stopnie uczniowskie.