suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
70-letnia choinka z regionu jedzie do Watykanu
70-letnia choinka z regionu jedzie do WatykanuLiczne zakręty, łuki, ronda, zwężenia dróg czy tunele - podróż 25-metrowego świerku z Nadleśnictwa Gołdap do Watykanu nie jest łatwa. Choinka z regionu przejechała już ponad 1500 km. Niedługo wjedzie na Plac Świętego Piotra. 7 grudnia papież Franciszek zapali na niej kolorowe lampki. zobacz zdjęcia »

Drzewko wyjechało z Prostek w nocy z 11 na 12 listopada. Przewóz siedemdziesięcioletniego świerku wzbudzał niemałe zainteresowanie. - Mnóstwo osób, zarówno w Polsce, jak i zagranicą czekało na nasz przejazd - mówi Monika Rybka z firm Ol-Trans. Jak dodaje, podróż choinki była także relacjonowany przez różne media.

Droga, jaką musiał pokonać świerk, nie była jednak łatwa. - Mimo licznych zakrętów, łuków, rond, zwężeń dróg i innych utrudnień, choinka przejechała ponad 1500 km i ma się dobrze. To znaczy, że nic się nie stało temu olbrzymiemu i cennemu ładunkowi - uspokaja Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Choinka niedługo wjedzie do Watykanu i wkrótce zostanie ustawiona na Placu Świętego Piotra. Tam zostanie udekorowana ozdobami przygotowanymi przez chore dzieci leczone we Włoszech na oddziałach onkologicznych. 7 grudnia drzewko z Suwalszczyzny rozbłyśnie bożonarodzeniowymi lampkami. W rozświetleniu świerku weźmie udział papież Franciszek.

Przypomnijmy, że świerk pospolity, który został wybrany do przekazania do Watykanu, rósł w Nadleśnictwie Gołdap w Puszczy Rominckiej. Pochodził z samosiewu, miał około 28 metrów wysokości, grubość pnia w dolnej części wynosi 80 cm, a jego wiek to około 70 lat. Świerk jest zdrowy i dorodny, ma symetryczną, zbieżystą, dobrze ukształtowaną koronę.

Fot. Monika Rybka, firma Ol-TransDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Świerk z regionu będzie choinką papieża Franciszka (2017-11-07)

Ostatnio dodane komentarze
- drzewko
europejska podróż
autor:~endemic
- choinka
na pewno będzie łądnie się prezentować, tylko trochę szkoda drzewa
autor:~biały miś

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 21.11.2017
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: