suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Świerk z regionu będzie choinką papieża Franciszka
Świerk z regionu będzie choinką papieża FranciszkaDrzewko z Nadleśnictwa Gołdap już niedługo ozdobi Plac Św. Piotra. To Bożonarodzeniowy prezent dla papieża Franciszka. Świerk w Watykanie stanie pod koniec listopada. Kolorowe światełka rozbłysną na nim 7 grudnia. zobacz zdjęcia »

Wybór odpowiedniego drzewka, które będzie cieszyć oczy papieża Franciszka oraz milionów wiernych, nie był ławy. Ostatecznie padło na dorodny świerk znajdujący się w Nadleśnictwie Gołdap. - Świerk znajduje się przy drodze krajowej nr 651 Gołdap – Szypliszki, w okolicy miejscowości Żytkiejmy - mówi Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Jak dodaje, drzewo ma 28 metrów wysokości, grubość jego pnia w dolnej części wynosi 80 cm, a rozstaw gałęzi u podstawy pnia 9 m.

Drzewo już jutro zostanie ścięte. To jednak, jak podkreślają leśnicy, niełatwe zadanie. Ważne bowiem, aby nie uległo uszkodzeniu. - Świerk musi zostać ścięty i przygotowany do drogi przy pomocy specjalnego sprzętu, przez profesjonalną firmę - dodaje Krawczyk. Choinka 11 listopada zostanie przetransportowana do Ełku i poświęcona. Stamtąd ruszy do Włoch. Na Plac Świętego Piotra dotrze w nocy z 22 na 23 listopada. Świąteczne światełka rozbłysną na drzewku 7 grudnia.
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- choinka
Oby tylko we włoszech napisali, że to od nas!
autor:~syla
- Świetna inicjatywa!
Cudowna tradycja! To już 35 lat odkąd Jan Paweł II rozpoczął w Watykanie ten piękny zwyczaj! Jako naród możemy być dumni!
autor:~Piotr
- Swierk
Podarowali Papieżowi poniemiecki świerk.
autor:~Lech

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 07.11.2017
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Gawrych Ruda III - program na bajkowe wakacje 2018...

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: