suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Dzieła Szymanowskiego w niezwykłym wykonaniu
Dzieła Szymanowskiego w niezwykłym wykonaniuDrugi koncert z I Cyklu Koncertów Kameralnych - Nowe Interpretacje 2017 zgromadził w suwalskiej szkole muzycznej najwierniejszą publiczność. Mieszkańcy mogli usłyszeć wybrane utwory kompozytora. Na scenie królowała suwalska sopranistka Marlena Borowska. zobacz zdjęcia »

Koncert był okazją, aby na żywo usłyszeć utwory fortepianowe i pieśni genialnego kompozytora Karola Szymanowskiego. Pedagog, pisarz, a przede wszystkim pianista uznawany jest - obok Fryderyka Chopina, za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Wybrane utwory z jego bogatej i niezwykłej twórczości zaprezentowały wybitne wykonawczynie - pianistka i sopranistka. Na koncercie pojawił się kolega tenora dra Jacka Szymańskiego, dyrektora Międzynarodowych Festiwali Drozdowo-Łomża.

Kolejny koncert z I Cyklu Koncertów Kameralnych odbędzie się 15 października w Wigrach. Przed publicznością wystąpi warszawski zespół Sabionetta. W koncercie udział wezmą: warszawski Zespół Muzyki Dawnej - Sabionetta oraz zaproszona przez zespół do wspólnego udziału w koncercie, sopranistka, która w tym programie wykona także wspólne utwory z Zespołem Muzyki Dawnej - Sabionetta. Urokliwe brzmienie, wierność stylistyce epoki, prezentacja muzyki na wiernych replikach dawnych, rzadko prezentowanych instrumentów, a przede wszystkim wspólne wykonanie unikalnego programu koncertowego, to ogromne atuty tego typu propozycji muzyczno-historycznych.

Fot. Teresa SzotDodaj komentarz »
.
Ostatnio dodane komentarze
- Koncert twórczości Karola Szymanowskiego
Teraz żałuję, że nie poszłam...
autor:~Maria


bez prowizjiwszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 27.09.2017
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
Szafy z drzwiami suwanymi INDECO

Reklama

REKLAMA
Ile pieniędzy zamierzasz wydać na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia?
mniej niż 500 zł
500 - 700 zł
700 - 1000 zł
więcej niż 1000 zł

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: