suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Wiosenna disco blokada
Wiosenna disco blokadaPo suwalsku, czyli przy dźwiękach muzyki disco polo, w pierwszy dzień wiosny zablokowany zostanie suwalski odcinek krajowej „ósemki”. Komitet wspierania obwodnicy zaplanował na ten dzień czterogodzinny koncert na jednym z miejskich skrzyżowań. Wcześniej drogę zablokują rolnicy z powiatu suwalskiego.

Skaner, Akcent, Mister Night i być może Weekend - to wstępna lista zespołów, które 21 marca zagrają na scenie zlokalizowanej na skrzyżowaniu ulic Przytorowa i Utrata. - Chcemy tym samym na kilka godzin zablokować ruch na drodze krajowej nr 8 - wyjasnił Stanisław Kulikowski, przewodniczący Społecznego Komitetu Wspierania Obwodnicy Suwałk. Szczegóły koncertu członkowie komitetu przedstawią w poniedziałek. Aby odbył się on w tym właśnie miejscu, potrzebna jest zgoda prezydenta Suwałk. - Dziś złożyłem wniosek o wyrażenie zgody zorganizowania imprezy - powiedział radny Kulikowski. Podkreślił również, że Czesław Renkiewicz przychylnie podchodzi do tej inicjatywy.

Koncert trwać ma cztery godziny od 12.00 do 16.00. Nie będzie to jedyna blokada tego dnia. Wcześniej, w godz. 9.00-12.00 krajową „ósemkę” zablokują rolnicy z gminy Suwałki i Raczki. Domagać się będą wcześniejszych wypłat za działki wywłaszczone pod obwodnicę Augustowa. Zarzucają oni GDDKiA i władzom wojewódzkim, że prace na ich gruntach prowadzone są bez zabezpieczenia ich interesów. Na miejsce swojej blokady wybrali skrzyżowanie drogi krajowej nr 8 z drogami do Płociczna i Dubowa.

Pierwszego dnia wiosny kierowcy przejeżdżający przez Suwałki trafią więc na ponad siedmiogodzinną blokadę. - Według naszych szacunków rozładowywanie dwugodzinnego zablokowania ruchu ciężarówek trwa pięć godzin - wyjaśniał w ubiegłym tygodniu Zbigniew Przełomiec, członek komitetu i suwalski radny. Skala blokady na pewno spotęguje utrudnienia. Oznaczać to może, że tiry, które w piątek staną w korku, przez Suwałki przejdą dopiero w niedzielę rano.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Komu obwodnica, komu tiry? (2012-12-11)
Suwałki zablokują Europę (2012-11-05)
Suwałki blokują i protestują (2012-11-06)
Echa protestu (2012-11-07)
Radni egzaminowali posłów z obwodnicy (2013-02-27)

Ostatnio dodane komentarze
- blokada
Tak, ale nikt nie pomyślał o tym, że tiry wtedy mogą jechać ulicami Wojska Polskiego, Kościuszki, Reja i wyjadą przy Kauflandzie, i blo...
autor:~Karol
- Cel uświęca srodki.
Suwałki żądają obwodnicy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
autor:~Konrad
- pomysł na poziomie pewnego radia
ale może zwrócić uwagie ze względu na samo forme.
autor:~ass book

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


mkapu | 15.03.2013
ATRAKCYJNE DOMY
RYŻÓWKA - DOM Z DOSTĘPEM DO JEZIORA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: