suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Wigilia Miejska w Suwałkach

Jak co roku w przeddzień świąt bożego narodzenia władze miasta organizują spotkanie z mieszkańcami, aby złożyć sobie świąteczne życzenia, przełamać się opłatkiem i zaśpiewać kolędy. Choć w tym roku wszystko odbyło się w deszczowej aurze to mieszkańcy licznie stawili się na placu Marii Konopnickiej.

Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem kolęd, a na scenie pojawili się pracownicy Urzędu Miasta w Suwałkach i miejskich instytucji. Były występy artystyczne młodzieży ze Studia Tańca Radość z Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz kolędy w wykonaniu Studia Piosenki Beciaki, Studia Piosenki Świetlik SOK i Suwałki Gospel Choir. Jak co roku nie zabrakło świętego mikołaja, żywej stajenki i stoisk na których można było kupić regionalne jadło i upominki dla najbliższych.

Ze sceny życzenia zebranym złożyli Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miasta, a opłatki poświęcił ksiądz moderator Jarema Sykulski.

- Spotykamy się po raz piąty na Miejskiej Wigilii na placu Marii Konopnickiej. Ta Wigilia potrzebna jest mieszkańcom, aby złożyć sobie życzenia i połamać się opłatkiem. To nasza piękna tradycja. Niedługo zasiądziemy do stołów w naszych domach w rodzinnym gronie, a tutaj chcemy to świętować z mieszkańcami. To fajna tradycja, tylko aura nieco popsuła nam szyki w tym roku. Życzę wszystkim wspaniałych, pogodnych świąt. To taki moment, gdy wszyscy zatrzymujemy się, zwalniamy bieg wydarzeń w tym codziennym pędzie. Każdy z nas potrzebuje takich chwil dla siebie, dla najbliższych i to właśnie święta bożego narodzenia są takim wyjątkowym, pięknym czasem w naszej tradycji. Pięknie udekorowane domy, mieszkania, choinki. Ten klimat udziela się nam wszystkim i oby trwał w naszych sercach jak najdłużej - mówił podczas uroczystości Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 22.12.2019
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 24-01-20

1 USD: 3,84751 EUR: 4,2461
1 CHF: 3,96291 GBP: 5,0381
1 RUB: 0,0623 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: