suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Boisko przy ZST oficjalnie otwarte

Boisko, którego wartość to ponad 5 mln zł było dofinansowane kwotą 1 mln zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. - Proces inwestycyjny i powstanie tego boiska trwało dość długo bo od 2017 roku, kiedy to odpisałem umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu, a rok później w wyniku nie realizowania tej umowy byłem zmuszony ją zerwać. To dodatkowo wydłużyło cały proces powstania tego obiektu – przypomniał Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Na budowę boiska przy Zespole Szkół Technicznych Urząd Miejski w Suwałkach musiał ogłosić drugi przetarg, który wygrała firma Panorama Obiekty Sportowe. Jest to znane przedsiębiorstwo, które zajmuje się budową kompleksów sportowych. Dokończenie inwestycji firma wyceniła na 3 787 589,27 zł.

W uroczystości wziął udział Jarosław Zieliński Poseł na Sejm RP, któremu Prezydent Suwałk podziękował za wsparcie przy staraniach o pozyskanie rządowego wsparcia finansowego na tę inwestycję. - Obiekty sportowe są bardzo potrzebne. Młodzież spędza dziś tak wiele czasu przy komputerze, że musimy zrobić wszystko, aby od tych komputerów trochę odchodziła i w większym stopniu skupiła się na kształtowaniu swojej sprawności fizycznej. Jak mówił św. Jan Bosko "boisko martwe – diabeł żywy, boisko żywe – diabeł martwy” - zacytował poseł.

Obiekt, który powstał przy ZST jest bliźniaczo podobny do tego przy Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach. Projekt zakładał budowę bieżni wraz z zeskokiem do skoku w dal, bieżni okrężnej trzytorowej o długości nominalnej 300 m wraz z trzytorowym odcinkiem prostym o długości 100m i ogrodzeniem bieżni, boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach pola gry 46 m x 73 m wraz z ogrodzeniem i piłkochwytami, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30,56 m x 44,16 m wraz z ogrodzeniem i siłowni plenerowej. Firma wykonała też chodniki wokół i zasadzi trawniki. Przy boisku powstał budynek sanitarno – szatniowy.


Ostatnio dodane komentarze
- niewiarygodne
szok poseł zieliński strzelił bramke czy nie ? nie wierzę że zażył takiej potężnej dawki ruchu może od razu mecz z uczniami ?
autor:~marcin88443

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 28.11.2019
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
SZAFY Z DRZWIAMI SUWANYMI INDECO

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 28-01-20

1 USD: 3,88441 EUR: 4,2794
1 CHF: 4,00941 GBP: 5,0614
1 RUB: 0,0617 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: