suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
W Suwałkach trwa Forum Biznesowe Pogranicza

IV edycja Forum Biznesowego Pogranicza pod hasłem „Tourism Industry Hotels” poświęcone jest branży turystyczno-hotelarskiej. W Parku Naukowo-Technologicznym zebrali się przedstawiciele przedsiębiorców i instytucji okołobiznesowych, eksperci, samorządowcy oraz przedstawiciele administracji rządowej. Wszystko po to, aby wspólnie zastanowić się nad problematyką branży turystyczno-hotelarskiej na terenie pogranicza.

Konferencję otworzył Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. W swoim wystąpieniu włodarz przyznał, iż turystyka i hotelarstwo nie są w Suwałkach wiodącymi branżami, ale z całą pewnością są siłą naszego regionu, w którym turystyka jest bardzo dobrze rozwinięta. - Forum to miejsce wymiany doświadczeń i wymiany spostrzeżeń. Suwałki to miasto, które swój rozwój upatruje na wzroście gospodarczym, który suwalski samorząd wspiera od lat. Suwałki nigdy nie były i nigdy nie będą aspirować do miana miasta turystycznego. Jednak musimy pamiętać o naszych okolicach: Wigierskim Parku Narodowym czy Suwalskim Parku Krajobrazowym. Suwałki są w centrum tego wszystkiego z piękną bazą hotelową. Mamy w mieście wiele firm działających w tej gałęzi gospodarki, która jest tematem naszych dzisiejszych rozmów – mówił prezydent.

Forum to także okazja do dyskusji na temat potencjału turystycznego i współpracy pogranicza Polska - Litwa - Białoruś. - Należy jeszcze raz przyjrzeć się wszystkim projektom, które był realizowane w regionie przygranicznym we współpracy z partnerami z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Zobaczyć kto brał w nich udział, gdyż Ci ludzie mają już doświadczenie, kontakty, wiedzę oraz możliwość aplikowania o środki z budżetu krajowego czy unijnego. Należy również lepiej wykorzystać graniczne położenie regionu. W dalszym ciągu nie ma pomysłu jak zainteresować turystów z kraju i zza granicy jedno-dwu dniowymi wycieczkami na stronę Litewską czy Białoruską. Świadomość przekraczania granicy w ruchu bezwizowym jest jeszcze niepełna nawet wśród osób zajmujących się turystyką. Kolejną kwestią jest lepsze wykorzystanie środowiska akademickiego, które może znacząca wpłynąć na rozwój całej branży turystycznej. Mówię zarówno o kadrze badawczo-dydaktycznej, jak i studentach, gdyż wielu z nich mieszka za wschodnią granicą, znają realia funkcjonowania krajów sąsiedzkich, znają język - za ich pośrednictwem łatwiej będzie rozpocząć współpracę - mówił dr. inż. Romuald Ziółkowski z Politechniki Białostockiej.

Podczas pierwszego dnia nie zabrakło spotkań z wyjątkowymi gośćmi. O swoich podróżach oraz o tym, jak podróżować może każdy z nas, opowiadał Jakub Porada - dziennikarz telewizyjny i radiowy, prowadzący program „POKAŻ NAM ŚWIAT” TVN24 BIS – weekendowy magazyn podróżniczy prezentujący najnowsze trendy w turystyce oraz rozmowy ze znanymi i ciekawymi Podróżnikami. Również o podróżach, choć w nieco innym wydaniu mówił podróżnik i kajakarz Aleksander Doba, który zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. To właśnie Polak jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile mięśni. W czasie trwania Forum można było również podziwiać wystawę fotograficzną Huberta Stojanowskiego „Suwalszczyzna. Trzy perspektywy”.

Współorganizatorami Forum jest Miasto Suwałki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Politechnika Białostocka i Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach.


Ostatnio dodane komentarze
- Ciekawe
Przemówienie Pana Jakuba była chyba najciekawszą częścią wczorajszego dnia. Niesamowity materiał oraz opowieści z jego strony.
autor:~Piotras

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 24.10.2019
PPUH LUDWIK
Kolekcja mebli pokojowych

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 23-01-20

1 USD: 3,83081 EUR: 4,2463
1 CHF: 3,95351 GBP: 5,0312
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: