suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Zainaugurowali nowy rok akademicki

W suwalskiej Uczelni jubileuszowy, piętnasty rok akademicki rozpoczęło ponad 1500 studentów, w tym około 500 osób z pierwszego roku. Podczas uroczystości nowi studenci złożyli ślubowanie, a absolwenci otrzymali dyplomy. Był inauguracyjny wykład, część artystyczna, życzenia oraz okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali między innymi Marta Wiszniewska, rektor PWSZ oraz Ewa Sidorek, zastępca prezydenta Suwałk. W swoim wystąpieniu rektor przyznała, że ten rok niesie za sobą nowe wyzwania dla publicznych uczelni zawodowych.

- Od pierwszego października tego roku obowiązuje już Konstytucja dla Nauki - prawo o szkolnictwie wyższym, więc czeka nas dużo nowych rzeczy do których musimy się dostosować i nowych wyzwań. My w naszej uczelni jesteśmy elastyczni, dynamiczni, lubimy zmiany i chętnie się do nich dostosujemy. Przez ostatnie piętnaście lat uczelnia bardzo się rozwinęła. Powstały trzy kierunki magisterskie, mamy nowy kierunek przetwórstwo i produkcja surowców rolniczych, a w planach są kolejne, dostosowane do potrzeb lokalnego rynku pracodawców - mówiła Marta Wiszniewska.

Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ przyznał, że mimo niżu demograficznego, udało się w tym roku uruchomić wszystkie kierunki kształcenia. - Ponad 500 studentów na pierwszym roku to doskonały wynik, z którego jesteśmy niezwykle dumni. Strzałem w dziesiątkę okazały się studia popołudniowe i weekendowe czyli novum, które wprowadzamy głównie na wydziale politechnicznym. Pełną parą działa już Centrum Symulacji Medycznej, a już w tym roku akademickim studenci będą mogli korzystać też z Centrum Mechatronicznego - zapewniał rzecznik.
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 02.10.2019
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 28-01-20

1 USD: 3,88441 EUR: 4,2794
1 CHF: 4,00941 GBP: 5,0614
1 RUB: 0,0617 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: