suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Sąsiedzi przy stole po raz szósty

Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia była kuchnia niemiecka. To w związku z obchodzonym w tym roku 20-leciem współpracy partnerskiej pomiędzy Suwałkami i niemieckim miastem Waren. Z tej okazji przed kulinarnym świętem władze Suwałk i goście z partnerskiego miasta na placu Marii Konopnickiej otworzyli plenerową wystawę fotograficzną pt.: „Suwałki – Waren (Müritz) - 20 lat przyjaźni i współpracy, 1999 – 2019”.

W Parku drużyny kucharzy ze Spiżarni Suwalskiej (reprezentującej Stowarzyszenie Podlaskie Smaki), Cateringu Kalinka oraz kucharze z Waren przygotowali dania kuchni niemieckiej z dodatkiem regionalnych produktów np. grzybów, kiszki ziemniaczanej i lokalnych serów. Efekty pracy kucharzy oceniało jury pod przewodnictwem Czesława Renkiewicza, prezydenta Miasta Suwałk.

Na zebranych czekały również warsztaty kulinarne z udziałem uczniów Zespołu Szkół nr 4 oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach. Poprowadził je Marcin Budynek, mistrz kulinarny, promotor regionalnej kuchni i twórca Akademia Kulinarnej Marcina Budynka. Uczniowie pod jego kierunkiem przygotowali specjały kuchni niemieckiej wzbogacone suwalskimi surowcami: spaetzle z kurkami oraz wędzonym serem z Wiżajn i świeżymi borowikami oraz currywurst na plackach ziemniaczanych z sosem na pieczonych pomidorach i jabłkach.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Prymat Mega Food Truck, pod kierunkiem słynnego kucharza Roberta Sowy, który zaserwował mieszkańcom prawie 2 tysiące darmowych porcji sałatki ziemniaczanej. Nie zabrakło również stoisk z rękodziełem ludowym i produktami regionalnymi, a na scenie muzycznie czas umilały zespoły: „Szuwarki” z Wiżajn, „Suwalskie Starszaki”, „Bifrost”, grupa wokalna „Rozłogi” z Suwałk oraz dziecięca grupa wokalna z SP w Raczkach.


Ostatnio dodane komentarze
- konkurs?
Jedna z najsłabszych imprez jaką widziałem w regionie.
autor:~strzała

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 09.09.2019Wywiady

ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-11-19

1 USD: 3,87671 EUR: 4,2884
1 CHF: 3,91331 GBP: 5,0257
1 RUB: 0,0607 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: