suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Powiększa się Aleja Olimpijczyków

Aleja Olimpijczyków pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Podlaskiej Rady Olimpijskiej mieszczącą się przy ośrodku WOSiR Szelment upamiętnia na kamiennych płytach słynnych polskich sportowców. Na każdej z kwadratowych płyt wyryta jest gwiazda, a wewnątrz znajduje się nazwisko olimpijczyka i jego osiągnięcie sportowe.

Dziś do Alei dołączyły kolejne nazwiska. Władze województwa, samorządowcy i prezes WOSiR Szelment uhonorowali Andrzeja Suprona, Zbigniewa Bródkę, Władysława Kozakiewicza, Lesława Ćmikiewicza, Edytę Dzieniszewską-Kierkla, Andrzeja Bachledę-Curuś, Helenę Pilejczyk oraz szwajcarską gwiazdę sportów zimowych Waltera Steinera.

- To bardzo dużo wyróżnienie i ogromny zaszczyt. Bardzo przyjemnie przebywać w otoczeniu mistrzów świata, mistrzów olimpijskich. Po zdobyciu medalu najpiękniejsza chwila to odegranie hymnu Polski – człowiekowi łza kręci się w oku i jest rozpiera go duma – zapewniała Edyta Dzieniszewska-Kierkla, polska kajakarka, mistrzyni świata i Europy, olimpijka z Pekinu i Rio de Janeiro.

- To pierwsze moje wyróżnienie tego typu. Jestem zaszczycona, że znajduję się akurat pomiędzy Kamilem Stochem a Marianem Sypniewskim. Z Kamilem chodziłam do szkoły a z Marianem obecnie pracuję, wiec można powiedzieć, że jestem wśród kolegów – mówiła Luiza Złotkowska, polska łyżwiarka szybka, brązowa medalistka igrzysk w Vancouver i srebrna medalistka igrzysk w Soczi.

W ubiegłych latach odsłonięto tablice Stanisława Marusarza, Franciszka Gąsienicy Groń, Kamila Stocha, Józefa Łuszczka, Wojciecha Fortuny, Mariana Sypniewskiego, Adama Krzesińskiego, Piotra Markiewicza, Ireny Szewińskiej, Grzegorza Lato, Adama Wysockiego, Mariana Kasprzyka, Wojciecha Nowickiego, Zygmunta Anczoka, Marka Twardowskiego, Jacka Wszoły, Jerzego Rybickiego.

Spotkanie w Alei Gwiazd było również oficjalnym otwarciem Mistrzostw Polski oraz Grand Prix Pucharu Europy w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem, które w Szelmencie rozpoczęły się dziś i potrwają do niedzieli (25.08). Rywalizację podejmą najlepsi zawodnicy reprezentujący Polskę w trzech kategoriach: U-15, Open oraz Weteran. Udział w zawodach biorą zawodnicy z UKS NA-WA, na co dzień trenujący w WOSiR Szelment.

dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 23.08.2019
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
Grafika na szkle

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (22.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 20-09-19

1 USD: 3,93191 EUR: 4,3438
1 CHF: 3,96681 GBP: 4,9277
1 RUB: 0,0616 Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: