suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Dziewczyny na medal

Zawody odbyły się w konkurencjach kata i kumite. Polskę reprezentowało 69 zawodników, w tym sześcioro z Suwalskiego Klubu Kyokushin. Kadeci - Tomasz Kluczyński i Adrian Bugieda, juniorzy – Aleksandra Rybacka i Kacper Sawicki oraz młodzieżowcy - Aleksandra Biłbak i Aleksandra Górska. Reprezentanci Polski zdobyli w sumie 25 medali. Trzy z tych medali to zasługa reprezentantek Suwałk. W młodzieżowcach Aleksandra Biłbak zdobyła wicemistrzostwo w kategorii -55kg, a Aleksandra Górska zajęła 3 miejsce w kategorii +65kg. Z kolei Aleksandra Rybacka zajęła 3 miejsce w kategorii juniorek do 55kg. Wszyscy zawodnicy startowali w konkurencji kumite.

Pierwszego dnia wystartowali kadeci i juniorzy, wtedy też zdobyty został pierwszy medal dla Polski za sprawą Aleksandrze Rybackiej. Olka pierwszą walkę przeszła wolnym losem. W następnej walce spotkała się Ukrainką, Rusianą Bezstinna, z którą wygrała przewagą techniczną poprzez prawidłowe kopnięcie na głowę. W półfinale walczyła z Węgierką, Lili Litvak. Niestety po dogrywce sędziowie wskazali na Węgierkę i Olka musiała zadowolić się brązowym medalem.

Dwaj kadeci, Tomasz i Adrian, jak i junior Kacper, tym razem nie sprostali swoim przeciwnikom i wracają do kraju bez medali. Adrian Bugieda w kategorii do 50 kg pierwszy pojedynek stoczył z Ukraińcem, Ivanem Derevianko. Po wyrównanej walce sędziowie wskazali dogrywkę, w której niestety to Ukrainiec pokazał przewagę techniczną kopnięciem na głowę i wygrał walkę poprzez waza-ri, a Adrian przegrywając nie wszedł do ćwierćfinału. Drugi kadet, Tomasz Kluczyński, w kategorii -60 kg w pierwszej walce spotkał się z Litwinem, Elijusem Kucinskas, z którym przegrał także przez zaliczone kopnięcie na głowę i to również odebrało szansę na możliwość walki w ćwierćfinale. Nasz trzeci męski zawodnik, Kacper Sawicki, w kategorii -70 kg spotkał się w pierwszym pojedynku z Bułgarem, Ivanen Ivanovem. Bułgar okazał się zawodnikiem silniejszym i poprzez skuteczną ręczną technikę na tułów wygrał z Kacprem, pozbawiając go szansy na dalszą walkę w ćwierćfinale.

Drugiego dnia zawodów znowu to żeńska część drużyny pokazała, że jest silniejsza. Aleksandra Biłbak zdobyła najlepszy wynik spośród suwalskich zawodników zdobywając srebrny medal w kategorii młodzieżowców do 55 kg. W pierwszej walce spotkała się z bardzo wymagającą Włoszką, Dilettą Vinci, która była medalistką z zeszłego roku. Zawodniczki stoczyły trzy bardzo wyrównane rundy, po których sędziowie wskazali na Olkę stosunkiem głosów 3:2 W półfinale zmierzyła się z Ukrainką, Valeriią Demchenko. Dla Olki wystarczyła jedna runda, aby pokazać wyraźną wyższość nad przeciwniczką, zdobywając waza-ri skutecznymi technikami ręcznymi na tułów. W finale spotkała się z Litwinką, EmilijA Korotkovaite. Obie zawodniczki stoczyły ze sobą zacięty, trzyrundowy pojedynek. Sędziowie po trzeciej rundzie wskazali jednak na Litwinkę i to ona została mistrzynią Europy. Nasz trzeci ostatni medal to zasługa Aleksandry Górskiej, przypadł jej w udziale brąz w kategorii +65 kg.

Trzecia Olka spotkała się w pierwszym pojedynku w ćwierćfinale z Szwajcarką, Nadją Plocher. Już w pierwszej rundzie suwalczanka zdominowała Szwajcarkę i sędziowie wskazali jednogłośnie jej wygraną. W półfinale spotkała się z Litwinką Mariją Kubiliute. Litwinka pokazała w walce lepszą dyspozycję i wygrała poprzez wskazanie sędziów. Po wygranej walce Litwinka weszła do finału, gdzie zdobyła złoto.


Zdjęcia: Marek Kreipcio


Ostatnio dodane komentarze
- HEJ
gratulacje suwalscy karatecy
autor:~ŁUKASZ J
- brawo
super ze zdobywaja medale
autor:~Elzzzza

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 01.07.2019Wywiady

Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 22-11-19

1 USD: 3,88531 EUR: 4,2975
1 CHF: 3,91021 GBP: 5,0017
1 RUB: 0,0610 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: