suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Święto osób niepełnosprawnych

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji osób niepełnosprawnych. Następnie zebrani przeszli barwnym korowodem na Plac Marii Konopnickiej. Był przemówienia, podziękowania oraz występy artystyczne. Głos zabrali między innymi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Zbigniew Mackiewicz, wójt Gminy Suwałki oraz Krzysztof Jurewicz, przewodniczącego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

- Aż 23% osób w kraju dotkniętych jest niepełnosprawnością intelektualną. To znaczy, że jedna na ponad 50 osób zmaga się z jakimiś problemami, co nie znaczy, że nie potrafi funkcjonować w społeczeństwie razem z nami. My też jesteśmy w stanie żyć i funkcjonować wśród innych osób i chcemy mieć możliwość samorealizacji - mówił Krzysztof Jurewicz.

- Chciałbym pogratulować zarówno tej inicjatywy, jak i pokazaniu społeczeństwu problemów z którymi środowisko zajmujące się osobami niepełnosprawnymi boryka się na co dzień. My w przestrzeni miejskiej, wśród osób pełnosprawnych, czasami tego nie widzimy. Dlatego taki dzień jest lokalnej wspólnocie potrzebny, aby uświadamiać, że są wśród nas takiego osoby, które wymagają pomocy, opieki, zainteresowania i wsparcia. Przede wszystkim jest tu ważna rola samorządów, aby nie szczędzić sił i środków oraz wspierać organizacje i stowarzyszenia zajmujące się niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi - mówił prezydent.

Przybyłe na uroczystości placówki prezentowały publiczności swoją działalność i osiągnięcia. Był gry i zabawy dla najmłodszych, pokazy sprzętu medycznego i wojskowego, a na scenie swoje umiejętności wokalne i taneczne prezentowali podopieczni zgłoszonych placówek. Na koniec rozstrzygnięto konkurs plastyczny promujący Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych pt. „Niepełnosprawni są wśród nas”, który zorganizowano w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 28.05.2019
KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (16.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 13-09-19

1 USD: 3,91201 EUR: 4,3396
1 CHF: 3,96081 GBP: 4,8705
1 RUB: 0,0609 Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: