suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Tak swoje dziesięciolecie świętował WOSiR Szelment

W miniony weekend WOSiR Szelment obchodził wyjątkowy jubileusz. W związku z dziesięcioleciem istnienia w ośrodku odbyło się uroczyste odsłonięcie Alei Sportu, spotkanie z Olimpijczykami, a także koncerty.Ważnym punktem obchodów był także Puchar Europy oraz Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Wzięło w nim udział ponad 100 zawodników z kraju i Europy. Zawody trwały przez 3 dni. Uczestnicy zawodów oddawali skoki powyżej 60 m z prędkością najazdu około 100 km/h.

Kolejną atrakcją było powiększenie Alei Olimpijczyków o dodatkowych 9 płyt złotych medalistów Olimpijskich, Mistrzów Świata i Europy. W piątek do Szelmentu oprócz bliskich Ireny Szewińskiej - męża i syna przyjechali: Grzegorz Lato, Adam Wysocki, Marian Kasprzyk, Wojciech Nowicki, Zygmunt Anczok, Marek Twardowski, Jacek Wszoła oraz Jerzy Rybicki. Sportowcy odsłonili tablice wraz z fundatorami, którymi byli m.in. członek zarządu Województwa Podlaskiego, prezydent Suwałk, wójt gminy Suwałki, burmistrz Augustowa, czy dyrektor WORD-u.

Olimpijczycy przyjęli zaproszenie Czesława Renkiewicza i odwiedzili również nasze miasto. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu w suwalskim Urzędzie Miejskim zaprezentowano im to, jakie inicjatywy oraz działania na rzecz sportu podejmują Władze Suwałk. Zwiedzanie Suwalszczyzny przez gwiazdy sportu uwieńczył rejs po jeziorze Wigry, gdzie Olimpijczycy podziwiali przepiękne uroki okolic. Na koniec w parku Marii Konopnickiej w Suwałkach o godzinie 17:30 odbyło się oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski oraz Pucharu Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

1 września w sobotę odbył się „Szelment Festiwal”. Zagrał zespół Enej, Cała Góra Barwinków i Ken Lee. Muzyka rozbrzmiewająca pod Jasionową Górą dała dużą dawkę energii ponad 3-tysiecznej grupie ludzi przybyłych na koncert. Oprócz takich atrakcji jak bitwa wodno-balonowa można było przelecieć się Balonem na uprzęży, skosztować wypieków z grilla, czy osłodzić chwile watą cukrową.

Fot. WOSiR Szelment


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 03.09.2018
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (20.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 20-09-19

1 USD: 3,93191 EUR: 4,3438
1 CHF: 3,96681 GBP: 4,9277
1 RUB: 0,0616 Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: