suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Rozpoczął się Wigraszek 2017. Miastem rządzą aktorzy

Trwa XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek. Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury pojawią się grupy teatralne między innymi z Suwałk, Białegostoku, Żor, Torunia, Litwy czy Słowacji. Jak mówią organizatorzy, tegoroczna edycja festiwalu przebiega pod hasłem „Wędrówka. Podróż”, a w programie imprezy znajdą się m.in wystawa Dariusza Milińskiego oraz liczne spektakle konkursowe, które będą oceniać uznani zawodowcy.

Wigraszek rozpoczął się prezentacją wszystkich grup teatralnych, a także uroczystą paradą, która wczorajszego popołudnia przeszła ulicami naszego miasta. Na scenie SOKu zaprezentowane zostały także pierwsze spektakle. Ci, którzy nie mogli uczestniczyć w inauguracji Wigraszka, nie powinni się jednak martwić. Przed nami bowiem jeszcze kilka bardzo ciekawych sztuk teatralnych.

Już dziś o godzinie 21.00 w Parku Konstytucji 3 Maja, Teatr Nikoli zaprezentuje spektakl „Różowy Punkt”. Główny bohater sztuki swoje poranki i wieczory dzieli z jedynym przyjacielem, którego posiada. Jest on powiernikiem jego muzycznych uniesień płynących z własnoręcznie stworzonej gitary. Jego miłością jest muzyka, żyje nią i tworzy z ogromną nadzieją, że dzięki jej mocy uratuje świat. Struny gitary naprężają się znacznie mocniej, kiedy w jego otoczeniu pojawia się Wujek Sim – Prowokator. Efekty jego wpływu na głównego bohatera są zadziwiające.

W środę z kolei aktorzy zaprezentują spektakl „Ostatni bastion”. Sztuka zostanie odegrana o godzinie 21.00 w Parku Konstytucji 3 Maja. Rosyjski Teatr Wędrujące Lalki Pana Pejo przedstawi historię mieszkańców domku z kart. Widownia, będąca pod ostrzałem katapult, przygląda się jak bohaterowie ustawiają barykady, wywieszają białą flagę, dezerterują i wracają, żeby walczyć o swoją wątłą twierdzę, ich ostatni bastion.

„Szatnia” z kolei to spektakl będący swoistym rachunkiem sumienia bohaterów, a jednocześnie odbiorców. - Stawia pytania o zasadnicze wartości i relacje międzyludzkie, o sens życia. Zatem „jak żyć, by nadal być?”. Akcji towarzyszy uczucie odrealnienia, pewnej nieważkości. Wszystko, aby zatrzymać widza, skłonić do refleksji nad „sztuką życia i… umierania” - mówią organizatorzy. „Szatnia” zostanie zaprezentowana w czwartek go godzinie 18.30 w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Ostatnio dodane komentarze
- Ech...
Widać,słychać i czuć...tego obiboka... Tylko by miauczał,marudził jak stara panna w ciąży... To mu nie pasuje,tamto też... Jak takim...
autor:~baśka
- imprezy
Wigraszki, Muszelki... no fajne to, ale kurczę dlaczego nie ma jakiś ciekawych koncertów, czy festiwali bardziej alternatywnych... czeg...
autor:~obibok
- haha
Dzieci, jak dzieci, ale jaki nasz jaśnie nam panujący ucieszony jest hehehehe
autor:~obiektyw

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 20.06.2017
Eko Opał Prudziszki
Opał wysokiej jakości

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (21.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 20-09-19

1 USD: 3,93191 EUR: 4,3438
1 CHF: 3,96681 GBP: 4,9277
1 RUB: 0,0616 Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: