suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Wołowina według Budynka w Zespole Szkół nr 4

29 marca uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach wzięli udział w projekcie Program informacyjno – szkoleniowy z zakresu jakości mięsa wołowego „Stawiam na wołowinę”. Szkolenie przeprowadził Marcin Budynek kreator smaku, popularyzator kuchni polskiej i regionalnej, autor wielu książek kulinarnych i programów oraz założyciel Akademii Kulinarnej Marcina Budynka.

W części teoretycznej szkolenia wzięli udział uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum technologii żywności. - Pan Marcin Budynek zaprezentował polskie mięso wołowe. Omówił podział tuszy wołowej na elementy kulinarne, dojrzewanie i sezonowanie mięsa wołowego, podstawowe metody obróbki termicznej oraz walory kulinarne. Dietetyk Judyta Szymkowiak przedstawiła skład chemiczny i walory odżywcze wołowiny - mówi Lucyna Poczobut z ZS nr 4 w Suwałkach.

W części praktycznej uczniowie pod bacznym okiem Marcina Budynka i jego zespołu z Akademii Kulinarnej mieli okazję przygotować bardzo ciekawe potrawy z zastosowaniem wołowiny. Komponowali smakowo i podawali potrawy w różnych aranżacjach. Młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotowali m.in. tatara w trzech odsłonach, orientalne pulpeciki wołowe z ryżowym makaronem, stek wołowy z kaszanką, borowikami i kremem paprykowym oraz burgery z wołowiną i pieczonymi frytkami z batatów.

- Marcin Budynek wspierając merytorycznie projekt, zainteresował uczniów nowymi przepisami i kompozycjami smakowymi. Młodzież po zakończonych warsztatach otrzymała certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu, noże szefa kuchni oraz książeczkę z informacjami i przepisami z mięsa wołowego - dodaje Poczobut.

Fot. Izabela Klahs-Malinowska
Ostatnio dodane komentarze
- kucharz
Kucharz to teraz dobry zawód! A jak sobie uczniowie wpiszą warsztaty z Budynkiem w CV, to od razu jest czym się pochwalić
autor:~illa
- dania
Dania wyglądają na przepyszne. jest jednak mały problem - ciężko się nimi najeść..
autor:~LOL

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 31.03.2017
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (20.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-09-19

1 USD: 3,92671 EUR: 4,3425
1 CHF: 3,96121 GBP: 4,9062
1 RUB: 0,0612 Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: