suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Protest KODu pod biurem posła Zielińskiego

Kilkunastu przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji manifestowało dziś rano pod biurem poselskim Jarosława Zielińskiego. - Spotkaliśmy się, bo chcemy wykazać wsparcie naszym przyjaciołom, aktywistom, działaczom, którzy będą poddawani dziś postępowaniu sądowemu - powiedział Mateusz Kijowski, lider KODu. Jak dodał, względem 5 osób, które staną dziś przed suwalskim sądem zostały zastosowane nieuczciwe naciski ze strony władzy państwowej.

- Protestujemy przeciwko wywieraniu politycznych nacisków na sądy, przeciwko wykorzystywaniu aparatu państwa do celów politycznych. Ludzie, którzy w sposób kulturalny sprzeciwiali się prowadzeniu kampanii wyborczej przez urzędników państwowych - ministra i wiceministra MSWiA - zostali oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego i dzisiaj będzie toczył się ich proces - dodał Kijowski.

Zarówno Kijowski, obwinieni, jak i pozostali manifestujący liczą na to, że sąd wykaże się niezawisłością i wyda rzetelny wyrok. - W naszym przekonaniu wyrok w tej sytuacji powinien być uniewinniający, ponieważ nie zdarzyło się nic takiego, co zasługiwałoby na ukaranie - dodał lider KODu.

Jak dodają, dzisiejszy protest poza wyrazem solidarności z obwinionymi, miał także na celu sprzeciw wobec upartyjniania państwa. - Demokracja jest zagrożona w całej Polsce. Partia rządząca ustanawia ustawy, które są sprzeczne z podstawowymi prawami człowieka, sprzeczne z konstytucją. Sparaliżowała Trybunał Konstytucyjny, dzięki czemu może teraz uchwalać dowolne ustawy, bez jakiejkolwiek kontroli. Być może nie wszystkie te narzędzia są w tej chwili używane, ale są to narzędzia do stworzenia państwa totalitarnego. Przeciwko temu protestujemy - powiedział Kijowski.

Chociaż manifestacja odbywała się bardzo spokojnie, w pełnej gotowości była suwalska policja. Liczne patrole dało się zauważyć na ulicy Kościuszki, gdzie zorganizowano manifestację, radiowóz stał także na ulicy Noniewicza.

Przypomnijmy, że sprawa sięga 4 marca br. To wówczas, na dwa dni przed uzupełniającymi wyborami do Senatu, jedna z kandydatek na senatora w naszym okręgu - Anna Maria Anders pojawiła się na otwarciu wystawy o swoim ojcu - generale Władysławie Andersie. Zdaniem przedstawicieli KODu, było to wykorzystanie miejsca publicznego do urządzenia wiecu wyborczego. Przeciwnicy PiS głośno wyrazili swój sprzeciw. Dziś od godziny 9.00 składają wyjaśnienia przed suwalskim sądem. Obwinionych jest łącznie 5 osób.

Ostatnio dodane komentarze
- Hej siup i ... Kijowski
Jakoś nie widać żadnej z Suwalskich twarzyczek. Skąd przybywacie posłowie??? Któż to przywiózł Was samochodzikami, czy może jakimś auto...
autor:~stan
- Ciekawe
Nie wiedzialem az ze tyle osob jest w Suwalkach. Nigdy tylu nie widzialem na raz.
autor:~ntech
- Do ciupy
do ciupy ze zdrajcami ojczyzny, chociaż większość to tzw. "pożyteczni idioci" - sądząc po twarzach .....
autor:~anty zdrajca (czyli antykod)

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 18.11.2016
PPUH LUDWIK
Meble Młodzieżowe VOX

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (21.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 20-09-19

1 USD: 3,93191 EUR: 4,3438
1 CHF: 3,96681 GBP: 4,9277
1 RUB: 0,0616 Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: