suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Strzelanina nad Wigrami. Do akcji wkroczyli antyterroryści

Na przejściu granicznym w Ogrodnikach dwa samochody nie zatrzymują się do kontroli Straży Granicznej. Padają strzały. Najpierw ze strony kierujących pojazdami, potem ze strony funkcjonariuszy SG. Jedno z aut ulega awarii. Część spośród przestępców zostaje zatrzymana przez grupę realizacyjną z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Drugi pojazd ucieka. Do akcji wkraczają policjanci. Rozpoczyna się pościg.

Auto z przestępcami zatrzymuje się przed posterunkiem blokadowym w rejonie klasztoru wigierskiego. Tam przestępcy otwierają ogień w kierunku policjantów. Mundurowi odpowiadają ogniem i ranią jednego z mężczyzn. Pozostali dwaj przestępcy porywają z przystani łódź z turystami, a w międzyczasie ich wybiegający z pojazdu współtowarzysz zostaje zatrzymany przez przewodnika z psem służbowym.

Następnie na miejsce przybywa zespół negocjatorów. Podjęte negocjacje zostają jednak zerwane a uprowadzona przez uzbrojonych sprawców łódź odpływa ze sterroryzowanymi zakładnikami. Na środku jeziora dochodzi do awantury pomiędzy przestępcami. Sytuację tą wykorzystują zakładnicy, wskakują do wody i w panice płyną w różnych kierunkach. Jeden z nich dopływa do łodzi wędkarza i kiedy próbuje wejść na pokład przestępcy oddają w jego kierunku strzały. W konsekwencji łódka zostaje zatopiona, a przestępcy płyną dalej w kierunku plaży PTTK w Starym Folwarku.

W tym czasie przebywających w wodzie zakładników ratują  funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej oraz  Straży Pożarnej i ratownicy WOPR. Kiedy przestępcy docierają do brzegu próbę ich zatrzymania podejmują mundurowi ze Straży Granicznej. Kolejny raz padają strzały. Na miejsce docierają policyjni antyterroryści i zatrzymują sprawców. Pomocy medycznej rannym udziela Grupa Ratownicza „Nadzieja”. Na koniec nurkowie z Państwowej Straży Pożarnej lokalizują zatopioną łódź i odholowują do brzegu.

Na szczęście te zdarzenia, to scenariusz największych w tym roku na Podlasiu ćwiczeń opatrzonych kryptonimem „WINGRIS 2016”, które wczoraj przed południem rozpoczęły się na przejściu granicznym w Ogrodnikach, a dalej kontynuowane były na przystani w pobliżu Klasztoru Kamedułów w Wigrach, na wodach Jeziora Wigry i plaży Ośrodka PTTK w Starym Folwarku. Ćwiczeniom, w których bezpośrednio uczestniczyła przeszło 100-osobowa grupa funkcjonariuszy podlaskiej Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, a także członków: Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z Łomży, ratowników WOPR i Strażników Wigierskiego Parku Narodowego przyglądał się Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z szefami poszczególnych współdziałających służb.

Źródło i fot: KMP w Suwałkach
Ostatnio dodane komentarze
- tak
Paranoja sam jesteś do układania kredek. Takie rzeczy powinny mieć miejsce po aby jak najszybciej reagować na takie przypadki. Nie koni...
autor:~Tomek
- PARANOJA
~EDEK OD UKŁADANIA KREDEK .WYPADEK ,TO TY JESTEŚ ,A LATANIE Z BRONIA PO ULICY CELEM ĆWICZEŃ JEST CHORE ,WIĘC TŁUMACZĘ , OD TEGO SĄ POLI...
autor:~Janusz
- A już myślałem....
Miałem nadzieję że się w końcu coś ciekawego wydarzyło, no ale jednak Suwałki pozostają zadoopiem
autor:~wodzu

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 12.07.2016
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Moje pierwsze kolonie "Gawrych Ruda I"

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (20.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-09-19

1 USD: 3,92671 EUR: 4,3425
1 CHF: 3,96121 GBP: 4,9062
1 RUB: 0,0612 Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: