suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Foto / Wideo
Moc energii w całym mieście

Jak wytworzyć prąd z cytryny, dlaczego elektryzują się włosy na głowie i co znajduje się w kosmicznym Energobusie? Tego i wiele więcej mogą dowiedzieć się suwalczanie, którzy odwiedzą naukowe miasteczko „Planeta Energii”. 3 duże namioty, w których można zobaczyć ciekawe eksperymenty, stanęły dziś na Placu Konopnickiej. Będą dostępne dziś i jutro zupełnie bezpłatnie.

A wszystko za sprawą Doroty Cyran i klasy II e ze Szkoły Podstawowej nr 11. To właśnie ci uczniowie znaleźli się wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Planeta Energii”. - Udział w konkursie „Planeta Energii" okazał się świetną okazją do tego, aby zaciekawić dzieci światem energii elektrycznej. Dzięki udostępnionym przez Energę, doskonale opracowanym scenariuszom lekcji, moi jeszcze mali przyszli „naukowcy" chętnie zdobywali wiedzę o urządzeniach elektrycznych, bezpiecznym i rozsądnym korzystaniu z prądu oraz poznawali proekologiczne zachowania i postawy. Lekcje na trudne tematy, takie jak np. prąd, mogą być interesujące i rozbudzać ciekawość wśród najmłodszych dzieci, jeśli przeprowadza się je z pasją i zaangażowaniem – mówi pani Dorota Cyran ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach.

Na gości miasteczka czeka wiele atrakcji m.in. kosmiczny Energobus - mobilne laboratorium, fascynujące eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez planetowych ekspertów, film 3D oraz liczne quizy i zabawy. - Najmłodsi będą mogli odwiedzić „Świat wtyczek elektrycznych”, gdzie poznaje się wtyczki z całego świata czy przejść labirynt elektryczny. W miasteczku dzieci znajdą także mnóstwo niecodziennych eksponatów, takich jak kula plazmowa (która pokazuje widowiskowe efekty wywoływane przez wysokie napięcie), induktor Ruhmkorffa (który generuje miniaturowe „pioruny”) czy maszynę elektrostatyczną (elektryzują się od niej włosy) - mówią organizatorzy.


Fot. Planeta Energii i suwalki.info
Ostatnio dodane komentarze
- :)
Gratulacje dla pani Cyran! To się n nazywa nauczycielka z pasją!
autor:~ja

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 28.04.2016Wywiady

PPUH LUDWIK
Nowoczesne meble skórzane

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-11-19

1 USD: 3,87671 EUR: 4,2884
1 CHF: 3,91331 GBP: 5,0257
1 RUB: 0,0607 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: