Muzea otwarte dla zwiedzających
Od piątku 7. maja wszystkie wystawy Muzeum Okręgowego i Muzeum im. M. Konopnickiej w Suwałkach zostają ponownie udostępnione zwiedzającym.
Muzeum Okręgowe w Suwałkach z grantem na zwiększenie potencjału turystycznego
Międzynarodowe konferencje, wystawy i publikacje - Muzeum Okręgowe w Suwałkach otrzymało grant na dofinansowanie do projektu z programu Interreg Lietuva-Polska w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Weź udział w konkursie „Przyroda w moim otoczeniu''
Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach we współpracy z portalem suwalki.info zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Przyroda w moim otoczeniu''.
Galerie sztuki znowu otwarte. SOK zaprasza na cztery wystawy
Od najbliższego wtorku 4. maja galerie wystawiennicze Suwalskiego Ośrodka Kultury ponownie otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. 
Rosyjskie Archiwum Państwowe przekazało wgląd do akt 26 jeńców radzieckich
Poszukiwanie informacji – w tej chwili na tym polega codzienna praca nad filmem dokumentalnym o niemieckim obozie jenieckim Stalag IF Sudauen w Suwałkach. 
Muzeum przygotowuje wystawę twórczości Stanisława Bohusz-Siestrzeńcewicza
Muzeum Okręgowe w Suwałkach przygotowuje wystawę twórczości Stanisława Bohusz-Siestrzeńcewicza. Zostaną na niej pokazane obrazy olejne, akwarele, rysunki piórkiem, projekty, studia i ilustracje.
Uchwyć piękno Czarnej Hańczy. Konkurs fotograficzny "Człowiek i rzeka"
W piątek 23. kwietnia rozpocznie się konkurs fotograficzny, którego bohaterką będzie Czarna Hańcza. W wyzwaniu może wziąć udział każdy miłośnik fotografii i przyrody, bez względu na wiek i doświadczenie. 
Film o niemieckim obozie jenieckim w Suwałkach. Reżyser opowiada o postępie prac
Od kilkunastu tygodni trwają prace nad filmem dokumentalnym „Stalag IF Sudauen” – historii powstania i funkcjonowania niemieckiego obozu jenieckiego na terenie miasta Suwałki w latach 1941 – 1944. O ich przebiegu opowiada reżyser Krzysztof Kowalewski. 
Zagraj na Muzycznej Majówce SOK - ostatnia szansa na zgłoszenie
Masz swój zespół? Grasz w zespole? Szukasz sceny, żeby zaprezentować swoją muzykę i teksty? Wpadnij do Suwalskiego Ośrodka Kultury na Muzyczną Majówkę.  
Tkacki projekt SOK doceniony przez Ministerstwo Kultury
Projekt Suwalskiego Ośrodka Kultury "Mistrzyni Sabina Knoch uczy tkać wielonicielnicową tkaninę lnianą", został wysoko oceniony przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, zdobywając dofinansowanie z programu KULTURA LUDOWA I TRADYCYJNA. 
Ponad 30 tys. zł dofinansowania dla SOK
Projekt Suwalskiego Ośrodka Kultury pn. “Andrzej Strumiłło. Psalmy, kamienie, pejzaże” otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu SZTUKI WIZUALNE 2021. 
Konkurs na dyrektora SOK
Prezydent Suwałk poinformował o zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Zagłosuj na Starą Łaźnię lub SOK Noniewicza 71 w ogólnopolskim plebiscycie
W czwartek (01.04) rozpocznie się internetowy plebiscyt Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego “Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” na najpopularniejsze budowy i modernizacje w Polsce. W finałowym głosowaniu biorą udział dwa zmodernizowane w ubiegłym roku obiekty SOK.
Pisanki, kraszanki, drapanki… Pomysły na barwne jajka wielkanocne
Jak z łatwo dostępnych materiałów zrobić zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne pisanki wielkanocne, pokazują pracownicy Suwalskiego Ośrodka Kultury. 
Suwalski Ośrodek Kultury wspiera #LightForBelarus
W najbliższy czwartek (25.03) w Dniu Wolności Białorusi budynek Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II rozbłyśnie biało-czerwono-białą iluminacją. Ogólnopolska akcja solidarnościowa Światło dla Białorusi ma zademonstrować solidarność i wsparcie dla białoruskich sąsiadów i ich walki o swobody demokratyczne.
Zmiany w funkcjonowaniu SOK
W związku z decyzją Rządu RP o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury informuje o zmianach w funkcjonowaniu SOK w okresie ich obowiązywania. 
„Jaćwieskie eldorado” - ostatnie dwa dni wystawy
Jeszcze tylko dziś (18.03) i jutro można obejrzeć w salach Muzeum Okręgowego w Suwałkach niezwykłą wystawę „Jaćwieskie eldorado”.
Dawid Podsiadło zagra w Suwałkach
Koncerty Dawida Podsiadło w ramach trasy „Leśna Muzyka” z powodu wybuchu epidemii COVID-19 nie odbyły się w pierwotnie planowanych terminach. Artysta wraca do przerwanej trasy, a już 20 i 21 marca zagra w Suwałkach.
Mrożek na fali. “Na pełnym morzu” w SOK - wygraj zaproszenie na spektakl
Trzech rozbitków, wokół morze, a głód rośnie. Kto zostanie zjedzony? Świetna jednoaktówka Sławomira Mrożka “Na pełnym morzu” to tegoroczna premiera Białostockiego Teatru Lalek. W naszym konkursie możecie wygrać podwójne zaproszenie na spektakl w Suwałkach.
Suwalczanin pracuje nad filmem o niemieckim obozie jenieckim w Suwałkach
Ruszyły prace nad filmem dokumentalnym o obozie jenieckim Stalag IF Sudauen, działającym na terenie Suwałk w latach 1941-1944.
SOK zorganizuje letnie półkolonie dla dzieci i młodzieży
Suwalski Ośrodek Kultury podejmie się organizacji płatnych półkolonii letnich w okresie tegorocznych wakacji - przekazał prezydent Suwałk w odpowiedzi na interpelację jednej z radnych.