suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Wigry w pakiecie
Wigry w pakiecieLikwidator Domu Pracy Twórczej w Wigrach działa. Tym razem zamiast wydarzeń kulturalnych instytucja oferuje trzy pakiety – gastronomiczny, hotelowy i rekreacyjny. A w nich: łódki, ławki ogrodowe, ręczniki, szafki, łóżka, zamrażarki, mikrofalówki i stoły, a nawet szczotki do sedesu.

Poszczególne składniki majątku Domu Pracy Twórczej w Wigrach wziął pod lupę likwidator instytucji, który właśnie ogłosił pisemny konkurs ofert na sprzedaż trzech pakietów. Zestaw gastronomiczny tworzy 680 pozycji wyposażenia kuchni i restauracji - do niedawna działającej w DPT. Lodówki, zamrażarki, piece grzewcze, ale też stoły, krzesła i wiele innych sprzętów można kupić za 118,7 tys. złotych.

Pakiet hotelowy jest trochę tańszy. Za łóżka, szafy, komody, poduszki, koce i ręczniki, z których korzystali turyści przebywający m.in. w eremach, likwidator chce niecałe 83 tys. złotych. Pakiet tworzą 1364 pozycje, nawet tak oryginalne jak szczotka sedesowa za złotówkę. Pakiet rekreacyjny składa się z kolei ze 149 pozycji wyposażenia rekreacyjno-turystycznego o szacunkowej wartości 17 tys. złotych. Potencjalni nabywcy – oprócz łodzi – być może będą zainteresowani również nabyciem kilkudziesięciu ławek z Ogrodów Wigierskich. Te pamiątki z czasów funkcjonowania DPT rzeczoznawca wycenił na 50 zł za sztukę.

Dom Pracy Twórczej zniknie za kilka miesięcy z kulturalnej mapy Suwalszczyzny. Zamiast niego pojawi się Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji. Ks. Dariusz Rogiński, dyrektor WANE przygotowuje się na 1 maja. To właśnie tego dnia Areopag ma oficjalnie rozpocząć działalność. WANE – choć jeszcze nie funkcjonuje, już ma swoją stronę internetową, która regularnie uzupełniana jest o nowe pomysły i zapowiedzi.

Atrakcji w klasztorze można spodziewać się sporo. Będą to m.in.: pokazy slajdów, rekolekcje i dni skupienia, muzeum JP II, wystawy. WANE proponuje strudzonym pielgrzymom także pokoje do wynajęcia, możliwość organizacji przyjęć okolicznościowych czy ognisko i biesiadę przy kuchni polowej. Ks. Rogiński planuje wykorzystać też nowinki technologiczne – na stronie widnieje zakładka video zwiedzanie. Jeszcze kilka dni temu na portalu znajdował się też link prowadzący do radia internetowego.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Areopag Nowej Ewangelizacji zamiast DPT (2011-02-15)
Kultura w Wigrach tylko do lipca (2010-12-20)

Ostatnio dodane komentarze
- koka
mowisz o pograniczu???
autor:~hydra
- ciekawe
na jaką wartość wyceniona została szczota sedesowa?
autor:~abc
- dpt
dpt został przeniesiony donikąd,czyli tam gdzie jego miejsce a kasę dostało pewna instytucja z Sejn
autor:~kokaina

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 15.03.2011
Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: