suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Ministerstwo skąpi na suwalską kulturę?
Ministerstwo skąpi na suwalską kulturę?Organizatorzy Suwałki Blues Festival nie mają szczęścia. Także i w tym roku nie otrzymają pieniędzy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ostatniej chwili resort zmienił zasady konkursu. Suwalski ROKiS dostał na otarcie łez tylko 41 tys. złotych.

Nasz region może liczyć na prawie 3 mln złotych na realizację ponad 30 projektów z zakresu kultury. Środki zostaną przeznaczona na koncerty, festiwale, projekty z zakresu remontu i poprawy infrastruktury. Niestety Suwałki z tej puli niewiele zyskają.

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach zabiegał o dofinansowanie czterech projektów. Wyniki ministerialnych konkursów nie pozostawiają jednak złudzeń. Tylko jeden pomysł instytucji doczeka się realizacji i to też nie w takim wymiarze jak początkowo planowano.

- Na otarcie łez otrzymaliśmy 41 tysięcy złotych. Wnioskowaliśmy o znacznie wyższą kwotę – 210 tys. złotych – tłumaczy Mariusz Klimczyk, dyrektor ROKiS. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego (reflektorów teatralnych) i kilku instrumentów. Dyrektor Klimczyk na razie zastanawia się, jak rozdysponować pieniądze.

ROKiS najbardziej liczył na pozytywne rozstrzygnięcie konkursów związanych z dofinansowaniem wydarzeń artystycznych. Instytucja zabiegała o wsparcie organizacji kolejnej edycji „Wigraszka” i Suwałki Blues Festival – największej bluesowej imprezy w północno-wchodniej Polsce. - Resort wprowadził nas błąd. Ministerstwo podniosło próg minimalny z 60 do 72 punktów i to już po złożeniu projektów – mówi Mariusz Klimczyk. Wniosek z Suwałk otrzymał 71,8 pkt. Ten wynik nie wystarczył, by MKiDN doceniło inicjatywę i wsparło finansowo organizację SBF.

Czwarty wniosek złożony przez ROKiS dotyczył remontu i rozbudowy budynku instytucji. Pomysł suwalskiego ośrodka wiązał się poniekąd z likwidacją Domu Pracy Twórczej w Wigrach. - Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki mógłby przecież przejąć niektóre jego funkcje – uważa dyrektor. Resort nie podzielił tej opinii i nie przyznał pieniędzy na realizację przedsięwzięcia.

Fot. Ambro - www.freedigitalphotos.net


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Państwo nie chce dać, a to pech..
na szczęście są też inne możliwości pozyskania sponsorów, Suwałki Blues Festival jest imprezą takiej rangi że bez problemu sponsorzy si...
autor:~Ronald Studnicki
- Menadżer z Paryża
Zaraz, zaraz , a 35 tysięcy od Gwiazdy z Kanady to kiedy będzie do zwrotu ??!
autor:~szum
- a dlaczego wniosek nie uzyskał 80pkt.
..... a dlaczego wniosek nie uzyskał 80 pkt. Panie Mariuszu - nie przyłożył się Pan.
autor:~stone

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 11.03.2011
KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: