suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Na narty wodne dopiero za rok
Na narty wodne dopiero za rok9,5 mln złotych to kwota, którą Urząd Marszałkowski zabezpieczył na budowę w Szelmencie wyciągu nart wodnych oraz parku linowo-wspinaczkowego. Prace rozpoczną się późną wiosną, ale mało prawdopodobne jest, że pierwsi narciarze wypróbują wyciąg jeszcze w tym sezonie.

Jak informuje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka - Zarząd Województwa pod przewodnictwem Jarosława Dworzańskiego postanowił we wtorek 15 lutego skierować do realizacji osiem projektów z dziedziny turystyki i kultury, które uzyskały pozytywną opinię ekspertów. Ich łączna wartość to prawie 52 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego przekracza 28 mln zł. Jednym z tych ośmiu projektów jest właśnie pomysł budowy w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Szelment” wyciągu nart wodnych oraz parku linowego ze ścianką wspinaczkową.

„Szelment” ściąga tłumy od początku swojego powstania, niestety głównie zimą. Na stokach Suwalszczyzny szusują nawet narciarze z Hiszpanii i Francji. Latem turystów jest niewielu. Stan ten ma ulec zmianie za sprawą dodatkowych atrakcji, na które Urząd Marszałkowski planuje wydać ponad 9,5 mln złotych. Prawie 5,6 mln złotych pokryje dotacja RPO.

Procedury przetargowe powinny rozpocząć się już niedługo. Budowa wyciągu i parku linowo-wspinaczkowego mogłaby ruszyć już wiosną, ale ze względu na pewne ograniczenia, wyciąg nart wodnych będzie dostępny dopiero w 2012 roku. - Liczę na to, że w tym sezonie uda się powspinać na ściance. Gdyby udało się nam uruchomić wyciąg w tym sezonie, byłby to szczęśliwy zbieg okoliczności – ocenia Wojciech Szczepkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szelment”.

Nie chodzi bynajmniej o złą wolę. - Według mojej wiedzy w Europie jest tylko jeden producent wyciągów nart wodnych. Dowiedziałem się, że firma z Niemiec najbliższe wolne terminy znajdzie dopiero jesienią – dodaje.

Wyciąg nart wodnych w Szelmencie będzie wyciągiem elektrycznym o długości toru jazdy ok. 1000 m. Ze względu na to, że jezioro znajduje się w strefie ciszy, inne rozwiązanie nie wchodzą w rachubę. - Przed uzyskaniem pozwolenia na budowę badaliśmy wpływ wyciągu na środowisko. Na pewno nie przyniesie on żadnych szkód, wpłynie za to na dotlenienie wody – dodaje dyrektor.

Oprócz wyciągu turyści będą mogli korzystać z sauny, pomostów i dwupoziomowej plaży z tarasami słonecznymi, kiosku na pomoście, budynku sanitarno-socjalnego z szatniami i natryskami oraz kładki pieszej i wieży schodowej z windą dla niepełnosprawnych.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Szelment: Na narty wodne już w przyszłym roku (2009-09-10)
Do Szelmentu na narty... wodne (2009-09-02)

Ostatnio dodane komentarze
- jest więcej niż 1 producent
zastanawiam się na ile dokładnie w Urzędzie czy w Dyrekcji "Szelentu" zainteresowali się producentami wyciągów. Producentów w Europie j...
autor:~Krzysztof
- A nie lepiej zamiast skalniaka
zrobić surfing? Deski po zimie zostaną do dyspozycji i wio! Zrobić tylko przetarg na fale i po zawodach.
autor:~Alosza
- a po 2020 będziemy mieli
tylko obwodnicę. Bo lokalnymi drogami nie da się dojechać do Szelmenta. I tak w kółko. A po 2030 będzie koniec świata i spokój wreszcie...
autor:~czesław wyje

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 19.02.2011
ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: