suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Sport, muzyka oraz gry to... SZELMENT
Sport, muzyka oraz gry to... SZELMENTZa sprawą II Międzynarodowego Biegu Narciarskiego o Puchar Bieguna Zimna w najbliższą niedzielę WOSiR SZELMENT stanie się polską stolicą narciarstwa biegowego. Zawodom sportowym towarzyszyć będą: całodzienny festyn rodzinny, występy artystyczne - w tym koncert gwiazdy muzyki dance - SENNSI.

W Szelmencie odbędzie się druga edycja wyjątkowej imprezy. Organizatorzy spodziewają się nie tylko biegaczy z całego kraju, również zawodników z Europy Wschodniej, Europy Zachodniej, Krajów Nadbałtyckich i Skandynawskich. Na linii startu może stanąć nawet 300 osób. Bieg o Puchar Bieguna Zimna odbędzie się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szelment”.

Narciarstwo biegowe ma na Suwalszczyźnie długą tradycję. Dzięki inicjatywie organizatorów zawodów, ta dyscyplina sportu ma szansę wrócić do łask. - Chcemy promować ten sport. W naszych zawodach mogą wystartować zarówno amatorzy, jak i narciarze z większym doświadczeniem – zachęca Wojciech Szczepkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Szelment”.

Przed zawodnikami walka o najlepszy wynik, puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz ufundowane przez sponsorów nagrody pieniężne. II Międzynarodowy Suwalski Bieg Narciarski o Puchar Bieguna Zimna rozpocznie się w niedzielę - 20 lutego o godzinie 11.00. Zgłoszenia w dniu zawodów będą przyjmowane do godz. 10.30.

Organizatorzy zawodów, czyli WOSiR „Szelment” i ZM TKKF w Suwałkach zapraszają wszystkich już od rana. Zawodom towarzyszyć będzie rodzinny festyn sportowo-rekreacyjny, który zorganizują WOSiR „Szelment” Portal Turystyczny Suwalszczyzna - www.suwalszczyzna.net oraz portal suwalki.info. W wiosce eskimoskiej, która stanie u podnóża Góry Jesionowej, swoje obozowisko rozbiją "polscy Eskimosi", czyli ekipa Dariusza Morsztyna - „Biegnącego Wilka”. Na młodszych i starszych uczestników będą czekać też liczne gry i zabawy eskimoskie – strzelanie z łuku, polowanie na morsa czy chwytanie dzikiego renifera. Dzieci tego dnia na pewno nie znajdą czasu na nudę. Kolejne atrakcje przygotowują dla nich Dj prowadzący festyn oraz suwalski Klub Przedszkolaka „Kraina Smerfów” (www.krainasmerfow.com.pl) wraz z instruktorkami MDK w Suwałkach (w programie gry, zabawy i konkursy).

Finałem festynu będzie koncert formacji SENNSI - www.sennsi.pl - gwiazdy muzyki dance. Zespół wraz z towarzyszącą mu grupą taneczną zaprezentuje swoje największe przeboje i nowy materiał z przygotowywanej płyty. Przeczytaj wywiad z liderem zespołu i menedżerką grupy.

Zawody odbędą się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezesa Zarządu Głównego TKKF - Mieczysława Borowego, Marszałka Województwa Podlaskiego - Jarosława Dworzańskiego i Prezydenta Suwałk – Czesława Renkiewicza.

Nie zabraknie znamienitych gości. W Szelmencie pojawią się mistrz świata w narciarstwie biegowym – Józef Łuszczek – Komandor Biegu, Wojciech Fortuna, zdobywca pierwszego złotego medalu dla Polski na zimowej olimpiadzie – Honorowy Starter. Swój udział w imprezie zapowiedzieli również Prezes Zarządu Głównego TKKF - Mieczysław Borowy, Marszałek Województwa Podlaskiego - Jarosław Dworzański, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego - Cezary Cieślukowski oraz Prezydent Miasta Suwałk - Czesław Renkiewicz.

Program:

10.30 – rozpoczęcie festynu, w programie: DJ Jaro, konkursy z nagrodami, występy artystyczne, wioska eskimoska, przejażdżki psimi zaprzęgami, gastronomia i wiele innych;

11.00-13.30 – biegi narciarskie kobiet i mężczyzn na dystansach: 10; 5; 3; 1,5 km;

13.00-14.00 – blok rekreacyjny MDK w Suwałkach; (zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych)

14.00-15.00 – dekoracja zawodników;

15.00 - „Smak Wybrzeża na suwalskich stokach” - prezentacja i degustacja potrw rybnych – TipiBar;

16.00 – występ gwiazdy muzyki disco dance – SENNSI.

SPONSORZY:
PALWOD - USŁUGI BUDOWLANE RYSZARD PAWLUKANIS
AGENCJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ARES S.A. W SUWAŁKACH
PKS W SUWAŁKACH S.A.
PERFUMERIA DOUGLAS PLAZA SUWAŁKI
Z.E. WOLT SŁAWOMIR ROMANOWSKI
EDEN I DUET - SKLEPY SPOŻYWCZE
SIDO sp.j.

Zgłoszenia zawodników do udziału w imprezie - biuro@wosir-szelment.pl lub pod numerem telefonu 87 567 07 08.

Patron medialny imprezy Suwalski Serwis Informacyjny, Portal Turystyczny Suwalszczyzna.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- i zrobiół się ciekawy temat,
a tak było nudno. Nie ma to jak żółty chłop. Szkoda że nie nago. Byłby to mors i biały miś w jednym.
autor:~czesław wyje
- logo peda
ty krety....
autor:~jony
- [ usunięte przez administratora ]
[ usunięte przez administratora ]
autor:brak

wszystkie komentarze »


ibn news1




dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 18.02.2011







Wywiady





Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


Turystyka



Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: