suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Areopag Nowej Ewangelizacji zamiast DPT
Areopag Nowej Ewangelizacji zamiast DPTTrwa likwidacja Domu Pracy Twórczej w Wigrach. Kościół już teraz ma pomysł na zagospodarowanie klasztoru i kontynuację jego działalności, ale w trochę innym wymiarze niż dotychczas. Areopag „ma być pozytywną odpowiedzią dla tych, którzy poszukują chwili wytchnienia, pragną odkryć na nowo Boga w swoim życiu”.

Umowa dzierżawy między kościołem a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostanie rozwiązana 10 lipca 2011 roku. Zamiast Domu Pracy Twórczej w Wigrach będzie funkcjonować Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji. Ksiądz Dariusz Rogiński, dyrektor WANE ma nadzieję, że działalność nowej instytucji uda się zainaugurować 1 maja 2011 roku - w dniu beatyfikacji Jana Pawła II.

Na oficjalnej stronie Diecezji Ełckiej ks. Rogiński podkreśla, że „Wigierski Areopag ma być pozytywną odpowiedzią dla tych, którzy poszukują chwili wytchnienia, pragną odkryć na nowo Bogu w swoim życiu. Z Boga płynie pokój, radość i świadomość własnej wartości, które w tym miejscu – jak niegdyś w kamedulskiej pustelni – może odczuć poszukujący swojej drogi człowiek.

- Areopag Wigierski ma być dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II i odpowiedzią na Jego nauczanie, praktyczną formą realizacji wskazań papieża w praktyce. Pobyt Ojca św. na Wigrach w 1999 roku jest dodatkowym wyzwaniem, Jego słowa: Pilnujcie mi tych szlaków – okazały się wyzwaniem – dodaje w zapowiedzi ksiądz Rogiński.

Kościół podobno nie zamyka się na współpracę. Do wspólnego działania zaprasza już dziś ludzi nauki i kultury, środków przekazu, pisarzy i artystów. Cel istnienia WANE to m.in. ukazywanie dziedzictwa Papieża Jana Pawła II, ochrona zabytkowego  pokamedulskiego zespołu klasztornego w Wigrach, jego prawidłowa eksploatacja oraz ochrona otaczającego  środowiska przyrodniczego, a także podtrzymywanie tradycji narodowej, ochrona kultury i dziedzictwa narodowego, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, europejskiej, obywatelskiej i kulturowej.
Klasztor ma stać się już niebawem przystanią dla pielgrzymów. Ksiądz Rogiński w ramach istennia WANE chce prowadzić działalność oświatowo-wychowawczą, charytatywno-opiekuńczą, społeczno-kulturalną, artystyczną.

Areopag został powołany przez ks. biskupa Jerzego Mazura na początku grudnia 2010 r. Będzie funkcjonował jako nowa jednostka organizacyjna działająca w strukturach Diecezji Ełckiej na podstawie przepisów prawa kanonicznego i Ustawy z dnia 17 maja 1989 r. O stosunku Państwa do Kościoła ( Dz. U. 1989, Nr 29).


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Kultura w Wigrach tylko do lipca (2010-12-20)
Niepewność w Domu Pracy Twórczej (2009-12-12)
Przepychanki wokół DPT (2009-10-27)

Ostatnio dodane komentarze
- Zadruga
Krzyża w Polsce tysiąclecie - Co to znaczy, zali wiecie? To choroba co nas trawi, To niewola Matki Sławii, To królewski szczep ...
autor:Zadruga
- Szkoda
Dpt było super.
autor:~Henio
- Lietwiah
Faktycznie, ta Unia z Litwa to historyczny obciach dla Polski..Do dzis nas obszczekuja jak kundelek Doga i placza sie jak smrod w gacia...
autor:~proud

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 15.02.2011
ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA BUDOWLANA PŁOCICZNO-TARTAK

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: