suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Muzeum Wigier pachnące ziołami
Muzeum Wigier pachnące ziołamiW tym roku w Starym Folwarku będzie się sporo działo. Wraz z nadejściem wiosny przed Muzeum Wigier pojawi się nowa wystawa - nietypowa, bo kwiatami i ziołami pachnąca. Będą to rośliny z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie, z którym placówka z Suwalszczyzny realizuje projekt transgraniczny.

„Wigry i Kowno: dwustronne poszerzenie i rozwinięcie potencjału służącego edukacji ekologicznej” to projekt finansowany przez Program Współpracy Transgranicznej „Litwa–Polska 2007-2010 Fundusz Małych Projektów” oraz budżet państwa. W ramach zaplanowanych działań Wigierski Park Narodowy i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie chcą rozwijać edukację i wymieniać informacje. Oprócz seminariów i warsztatów w obu miejscowościach odbywały się prezentacje wystaw.

Maciej Ambrosiewicz, kierownik Muzeum Wigier w Starym Folwarku zapowiada również przekazanie folderów dwujęzycznych służących wzajemnej promocji Parku Narodowego i kowieńskiego Ogrodu Botanicznego. - Wiosną nasz partner przekaże nam rośliny – m.in. zioła lecznicze na wystawę kwiatową – dodaje. Zioła przyjadę z Kowna w doniczkach i w kwietniu zostaną posadzone przed Muzeum Wigier.

Na samych roślinach tegoroczne atrakcje przygotowane przez pracowników muzeum się nie kończą. Już 21 stycznia w Starym Folwarku zostanie otwarta wystawa poświęcona życiu i twórczości Tytusa Karpowicza - zmarłego niedawno pisarza, poety i artysty. Kolejną prezentację Muzeum Wigier przygotowuje we współpracy z Muzeum Łowiectwa w Warszawie. Turyści i mieszkańcy regionu będą mogli obejrzeć rogi i poroża. Na początku maja goście Muzeum Wigier będą mogli popływać łodzią ze szklanym dnem.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Uczniowie pływali łodzią do obserwacji dna Wigier (2010-09-24)dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 03.01.2011
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: