suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Agent Alannah Myles w sądzie
Agent Alannah Myles w sądzieSprawa odwołanego koncertu kanadyjskiej gwiazdy i odzyskania zaliczki od jej agenta doczeka się rozstrzygnięcia na początku roku. Po wielu miesiącach oczekiwania suwalski ROKiS zdecydował się wnieść pozew do sądu. Organizator Suwałki Blues Festival żąda od menedżera artystki kwoty powiększonej o odsetki, chce także zwrotu kosztów postępowania.

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach wpłacił na konto francuskiego agenta Alannah Myles zaliczkę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniędzy nie udało się odzyskać do tej pory. Gwiazda nie wystąpiła podczas ostatniej edycji Suwałki Blues Festival i w ostatniej chwili odwołała koncert. Według oficjalnej wersji przyczyną tej decyzji był brak porozumienia między agentem a członkami zespołu. Impresario nie zapewnił transportu muzykom z Kanady. Organizatorzy festiwalu musieli błyskawicznie znaleźć „zastępstwo”. W Suwałkach zagrał Oddział Zamknięty.

Mariusz Klimczyk, dyrektor ROKiS-u tłumaczy, że w stosunku do samej wokalistki organizator nie ma prawa roszczeń. O zwrot zaliczki ROKiS wystąpił więc do menedżera gwiazdy. - Nasz partner od początku deklaruje zwrot środków, natomiast nie dotrzymuje terminów. Ostatni upłynął pod koniec listopada. Menedżer twierdzi, że ma problemy finansowe – dodaje dyrektor Klimczyk. Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki zdecydował się w końcu skorzystać z pomocy francuskiej kancelarii prawnej. Gdy nie pomogły dwa przedsądowe wezwania do zapłaty, zapadła decyzja o wniesieniu sprawy do sądu.

Uzyskanie tytułu wykonawczego to tylko kwestia czasu. - Według francuskiego prawa przysługuje nam tryb szybki rozpatrzenia sprawy, ponieważ należność jest niepodważalna i strona pozwana nie zaprzecza konieczności uregulowania zobowiązań – tłumaczy Mariusz Klimczyk. Dyrektor zapowiada, iż dokumenty trafią do sądu na początku stycznia.

ROKiS wnioskuje o zwrot zaliczki w wysokości ponad 30 tys. złotych, odsetki naliczane według prawa francuskiego oraz zwrot kosztów postępowania. Informację na temat ostatecznej kwoty organizator SBF powinien niebawem otrzymać od kancelarii z Paryża.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Jestem przekonany, że Suwałki Blues Festival już jest znakiem firmowym miasta i mieszkańców. (2010-07-23)
Gwiazda nie wystąpi na Suwałki Blues Festival (2010-07-15)

Ostatnio dodane komentarze
- gwiazdeczka zapłaci?
z artykułu dowiadujemy się, że chodzi o agenta - choć powinno się pisać impresario, ale widać angielszczyzna wypiera inne słowa, już da...
autor:~dr Mniodex
- !!!
i bardzo dobrze niech placi gwiazdeczka za swoje fanaberie, rokisowi napewno sie przydadza pieniadze na przyszły festiwal, tegoroczny b...
autor:~prezes


bez prowizjiwszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 29.12.2010
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki

Reklama

REKLAMA
Ile pieniędzy zamierzasz wydać na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia?
mniej niż 500 zł
500 - 700 zł
700 - 1000 zł
więcej niż 1000 zł

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: