suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Obwodnica Suwałk po 2015 roku?
Obwodnica Suwałk po 2015 roku?Codziennie przez Suwałki przejeżdżają tysiące TIR-ów. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że obwodnica miasta powstanie w tym samym czasie co droga w Augustowie. Teraz okazuje się, że plan rządu jest inny. Suwalski ratusz jest zmianami zbulwersowany.

Droga omijająca Suwałki miała być gotowa już za 2 lata. Niestety, plan zakończenia budowy obwodnicy do 2014 roku wydaje się być mało realny. W sprawie lekceważenia bezpieczeństwa suwalczan i łamania obietnic postanowił interweniować prezydent Czesław Renkiewicz. Niedawno wybrany włodarz Suwałk wysłał apel do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka.

Obwodnica Augustowa jest już na etapie przetargu w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a obwodnica Suwałk niestety po raz kolejny jest odsuwana w czasie. Aktualnie na stronie internetowej GDDKiA Oddział w Białymstoku widnieje informacja o realizacji obwodnicy Suwałk w latach 2013-2015. Teraz dowiaduję się z projektu konsultowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, że budowa naszej obwodnicy została przesunięta poza rok 2013 – wskazuje w piśmie prezydent Renkiewicz.

Występujący w imieniu suwalskiego samorządu prezydent nie zgadza się na kolejne odłożenie w czasie terminu realizacji obwodnicy Suwałk. - O budowie obwodnicy Suwałk i jej wariantach dyskutuje się już ponad 30 lat i nie widać końca tych dyskusji. Ostatnie deklaracje i obietnice zarówno przedstawicieli Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, jak i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wskazywały że obwodnica Suwałk będzie projektowana i budowana łącznie z obwodnicą Augustowa – przypomina Czesław Renkiewicz.

Podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Suwałkach prezydent zapowiedział, że zrobi wszystko, by resort infrastruktury zmobilizować do wpisania obwodnicy miasta na listę zadań do realizacji w 2013 roku. Nie wiadomo, czy prośba prezydenta dotycząca ujęcia budowy obwodnicy Suwałk do załącznika 1a konsultowanego Programu – Lista zadań priorytetowych doczeka się spełnienia. Minister Grabarczyk co prawda obiecywał w Białymstoku - w lutym 2010 roku i w Augustowie – w marcu 2009 roku realizację suwalskiej inwestycji, ale jak wiadomo od obietnic do ich realizacji jest daleka droga.

Prezydent ma zamiar poprosić w środę radnych o uchwalenie stanowiska w sprawie budowy obwodnicy Suwałk. Czesław Renkiewicz interweniował też u posła Leszka Cieślika, planuje spotkać się w sprawie drogi z poseł Janem Kamińskim. Kwestia zniknięcia obwodnicy Suwałk z listy inwestycji do realizacji na pewno nie jest związana z brakiem pieniędzy. Jak podkreśla prezydent – drogi w mniejszych miastach, takich jak np. Olecko będą budowane. - Środki są źle lokowane – uważa Cz. Renkiewicz.

Prezydent liczy, że poparcie posłów doprowadzi do realizacji projektu. Jest przekonany również o tym, że brak reakcji ze strony rządu może wywołać protesty społeczne.

Fot. Stan przygotowania dróg i autostrad w Polsce – źródło: GDDKiA


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Obwodnica Suwałk w 2014 roku? (2010-02-16)
Rolnicy wyruszą do Warszawy w sprawie obwodnicy (2010-09-08)
Obwodnica Suwałk - GDDKiA oszukała rolników (2010-08-04)

Ostatnio dodane komentarze
- spokojnie
to tylko nowy polski wariat drogowy. Tylko zwrot Litwie okupowanej Suwalszczyzny gwarantuje natychmiastowe rozwiązanie palącego problem...
autor:~lietwiah
- hm.
Pół Polski wychodzi blokować drogi, gdyż rząd nie ma kasy na budowy obwodnic. Tylko pod wpływem nacisków, blokad da się coś osiągnąć. T...
autor:~tp
- macie ewrope
ewropejsata, poczytajcie o rzadzie swiatowym!!szczena opada!!!
autor:~jan z krzywego

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 28.12.2010Wywiady

PPUH LUDWIK
Meble Młodzieżowe VOX

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: