suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Czy questing wypromuje Suwalszczyznę?
Czy questing wypromuje Suwalszczyznę?Tworzenie questów w poszukiwaniu Skarbu Króla Błystka, bohatera książki znanej suwalczanki Marii Konopnickiej było tematem ostatniego szkolenia w siedzibie Suwalskiej Izby Turystyczno – Rolniczej w Suwałkach. Uczestnicy uczyli się w ten sposób jak wypromować swój region.

Dwudniowe szkolenie z zakresu metodologii tworzenia questów odbyło się w ramach projektu: Turystyczna Sieć Współpracy - klaster „SUWALSZCZYZNA-MAZURY”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 2.2.1. Poprawa jakości usług Świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności.

Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele organizacji działających na rzecz rozwoju turystyki z dwóch sąsiadujących województw, którzy dociekali, poszukiwali, układali zagadki, przygotowywali mapy i pieczątki, słowem uczyli się jak w nowatorski sposób stworzyć dobrą promocję Suwalszczyzny.

Głównym celem przedsięwzięcia jest podjęcie wspólnych inicjatyw promujących postawy przedsiębiorcze i wspierających rozwój przedsiębiorczości w nowoczesnej, zorganizowanej formie (klastrowej) na obszarze dwóch województw.

- Jednym z działań przedsięwzięcia jest podjęcie wysiłku w kierunku stworzenia i rozwoju sieciowych produktów turystycznych „Suwalszczyzna-Mazury”. Stworzenie kilku questów jako trwałych, nowoczesnych narzędzi promocji to - w moim przekonaniu - klucz do sukcesu – mówi Elżbieta Niedziejko, prezes SIRT. Pierwsze warsztaty już za nami. Specjaliści z Planet PR wyposażyli nas w niezbędną wiedzę merytoryczną, ale także praktyczną – wiemy teraz, jak zbudować dobry quest.

Inspiracją, a także tematem przewodnim modelowego questu Skarb króla Błystka, który powstał w trakcie warsztatów, była książka Marii Konopnickiej (rodowitej suwalczanki) „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. To właśnie krasnoludki z tego utworu oprowadzą turystów po najciekawszych zakątkach Suwałk i pomogą w poznaniu tego, co dla mieszkańców stanowi wartość najwyższą.

Czy nowatorska metoda odkrywania dziedzictwa kulturowego, jaką jest questing, okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę? Przekonamy się niebawem.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Ważnym elementem projektu jest materialny dowód na istn...
Powszechnie wiadomo, że krasnoludki są na świecie. Niedowiarkowie potrzebują materialnych dowodów na ich istnienie. Tropy małych stóp ...
autor:~bursztynowy_kornik

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


midas | 22.12.2010
AGENCJA INTERAKTYWNA
Rejestracja domen

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: