suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Ile dostają radni?
Zarobią tylko na podniesieniu ręki czy na reprezentowaniu interesów suwalczan? Na ocenę przyjdzie czas po zakończeniu kadencji. Zaufanie społeczne to nie jedyny plus, który bez wątpienia dostrzegają rajcy. Warto wspomnieć o tym, że ich diety są zwolnione od podatku. Radni z Suwałk będą dostawać co miesiąc przynajmniej 825 złotych.

Poświęcenie własnego czasu, działanie na rzecz dobra miasta i mieszkańców, skuteczność w działaniu – m.in. tego suwalczanie oczekują od nowych rajców. Kolejne lata będą dla nich nie tylko okazją, by przekonać wyborców o słuszności powziętej 21 listopada decyzji, ale też próbą charakteru i sprawdzeniem swoich predyspozycji do pełnienia tej funkcji. Zapewne nie bez znaczenia są też dodatkowe środki, które wpływają co miesiąc na konto z racji przysługującej diety.

Ustawodawca zwolnił z opodatkowania diety do wysokości nie przekraczającej miesięcznie 2280 zł. Na tym zapisie skorzysta każdy z 23 suwalskich rajców, bo nawet dieta przysługująca przewodniczącemu Rady Miasta nie przekroczy tego pułapu. Andrzej Chuchnowski, który w tej kadencji kieruje pracą radnych, będzie otrzymywać co miesiąc 2064,77 zł.

Uposażenie „szeregowego” radnego wynosi 412,95 zł. Tak niskiej kwoty nie otrzyma jednak żaden z suwalskich radnych, a to z tego względu, że dodatkowe profity przysługują radnym za udział w komisjach, za pełnienie funkcji przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji oraz wiceprzewodniczących Rady Miasta.

Stanisław Sieczkowski, Agnieszka Rzatkowska i Józef Kimera to trójka wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Z racji pełnionej funkcji będą pobierać ponad 1135 zł. Każdy z wiceprzewodniczących dodatkowo zasiada w dwóch komisjach. Udział w nich oznacza jednak tylko więcej pracy, ale nie więcej pieniędzy. W myśl uchwały Rady Miasta z 2008 roku w sprawie ustalenia wysokości diet w przypadku pełnienia przez radnego w organach Rady więcej niż jednej funkcji przysługuje mu dieta w wysokości przewidzianej dla najwyższej pełnionej przez niego funkcji.

Co ciekawe - tyle samo pieniędzy co wiceprzewodniczący dostaną przewodniczący poszczególnych komisji. I tak 1135 złotych będą otrzymywać: Zdzisław Przełomiec – przewodniczący Komisji Finansowo – Budżetowej, Tadeusz Zamaro – przewodniczący Komisji Strategii i Rozwoju Gospodarczego, Stanisław Kulikowski – przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, Dorota Jabłońska – przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa oraz Andrzej Turowski – przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania.

Około 929 złotych przysługuje z kolei wiceprzewodniczącym komisji – Zdzisławowi Koncewiczowi, Krzysztofowi Ołowniukowi, Annie Ruszewskiej, Adamowi Kacprzykowi i Marioli Szczypiń. Pozostali radni – w związku z tym, że wszyscy są członkami dwóch komisji – będą otrzymywać ponad 825 złotych.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
PiS na bocznym torze, wiceprzewodniczący rady wybrani (2010-12-15)
Ile zarabia prezydent? (2010-12-11)

Ostatnio dodane komentarze
- Motywacja w działaniu
Wprawdzie mógłbym powiedzieć: "nie moja kareta - nie mój koń", ale jako wymagający wyborca chciałbym, aby radni pracowali tak, jak by n...
autor:~Dociekliwy
- .
a może kto ma jaja/jajniki wśród radnych niech zrzeknie się dietki - wtedy wiadomo, że pracuje społecznie i nikt do takiego nie będzie ...
autor:~biospec
- Ile dostaja
No własnie, nie sie cosik wypowiedza Ci radni- bezradni co nie zabierali głosu na sesjach , rece pierwsze w górze a kasiorka leciała ....
autor:~bajerant

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 21.12.2010
UNIWERSUS
KURS SPAWACZA MAG 135

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: