suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Czeka nas ekspansja hotelowa
Czeka nas ekspansja hotelowaW tej chwili plany rozbudowy bazy noclegowej w Suwałkach ma trzech inwestorów. Realizacja tych zamierzeń zależy w dużej mierze od sytuacji finansowej właścicieli budynków. Zainteresowani nie chcą bowiem budować nowych obiektów, a odnowić stare mury.

„Ekspansja hotelowa” w Suwałkach nie jest wykluczona. Niestety wszystko wskazuje na to, że nie nastąpi w najbliższej przyszłości. Nowe hotele miałyby powstać w starych murach, a te trzeba najpierw wyremontować. Suwalski ratusz przychylnie odnosi się do pomysłu rozbudowy bazy noclegowej w mieście. Na przeszkodzie stoją jednak kwestie finansowe. Inwestorzy cały czas poszukują źródeł dofinansowania.

Jeden z hoteli miałby powstać u zbiegu ulic Dwernickiego i Kościuszki. - Jakiś czas temu prywatny inwestor planował otwarcie hotelu w dawnych budynkach pokoszarowych (w segmencie ulic Świerkowa i Pułaskiego). Na razie budynki niszczeją, miejski konserwator składa pisemne zapytania dotyczące remontu zabytkowych obiektów. Kolejny hotel miałby mieścić się w kamienicy przy ulicy Kościuszki, tuż za mostem – wymienia Jarosław Filipowicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Suwałkach.

O tym, że baza noclegowa na Suwalszczyźnie pozostawia wiele do życzenia mówią od dawna i sami turyści, i specjaliści od turystyki. - Rozwój bazy hotelowej w mieście jest potrzebny – przekonuje Barbara Anzulewicz z Centrum Międzynarodowej Informacji Kulturalno-Turystycznej. - O ile standard obiektów zadowala przyjezdnych, cena noclegu już niekoniecznie. Turyści skarżą się często, że koszty pobytu są zbyt wysokie. Nie każdy szuka gospodarstwa agroturystycznego, niektórzy są bardziej zainteresowani pobytem w samych Suwałkach. Utworzenie taniej bazy noclegowej byłoby dobrym rozwiązaniem – dodaje.

B. Anzulewicz sądzi, że inwestorzy nie powinni martwić się o pustki w hotelach. - Na pełne obłożenie miejsc w sezonie jesienno-zimowym raczej nie powinni liczyć, pamiętajmy jednak, że Suwałki są miastem tranzytowym. Nocuje tu wiele osób przejeżdżających przez miasto, m.in. grupy zorganizowane – zaznacza pracownica suwalskiego CMIKT-u.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- tak żal
ale co zrobisz
autor:~Wadim
- żal sie robi
żal się robi gdy rozmowy schodzą na taki pozom, ale wracając do sprawy hoteli to Anzelm ma rację, obojętnie kto otworzy taki hotel to w...
autor:~ludwik
- oł je?
krulu, a wymieniasz często, czy raz na kwartał?
autor:~Wadim

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 20.11.2009Wywiady

KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: