suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Nowy dworzec PKP na peryferiach miasta?
Nowy dworzec PKP na peryferiach miasta?Władzom Suwałk zależy na przeniesieniu dworca PKP na obrzeża miasta. Wyprowadzenie kolei z centrum i usytuowanie dworca po wschodniej części Suwałk to zdaniem urzędników dobry pomysł. Teren, na którym znajduje się dworzec to atrakcyjny teren inwestycyjny.

W związku z planowaną budową trasy Rail Baltica pozostawienie starego dworca w centrum Suwałk nie jest - zdaniem władz miejskich - najlepszym pomysłem. Jeśli PKP zgodziłoby się dworzec przenieść, ten atrakcyjny teren miasto mogłoby wykorzystać, np. w celach usługowych lub handlowych - mówi Jarosław Filipowicz.

Tylko w jaki sposób przekonać PKP, żeby spółka dworzec wybudowała w innym miejscu? Nabycie dworca nie wchodzi w rachubę. PKP nowym właścicielom stawia jeden warunek - dworzec musi utrzymać swoją funkcję, czyli nabywca musi zapewnić podróżnym dostęp do kas biletowych i poczekalni.

Władze Suwałk tą propozycją nie są zainteresowane. - Bardziej odpowiadałoby nam rozwiązanie polegające na wyprowadzeniu kolei z centrum miasta i usytuowanie dworca po wschodniej części Suwałk - informuje Jarosław Filipowicz, rzecznik suwalskiego ratusza. Teren należący teraz do PKP jest bardzo dobry, miasto mogłoby go kupić - przyznaje rzecznik. Ale zaznacza też, że nabycie przez samorząd dworca - z poczekalnią i kasami biletowymi - nie miałoby najmniejszego sensu.

Sprawami sprzedaży zajmuje się na bieżąco Andrzej Dudziński z Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. Dudziński przyznaje, że nabyciem suwalskiego dworca nikt dotychczas nie był zainteresowany. Naczelnik dodaje także, że spółka na razie nie przewiduje jego sprzedaży. - Ta sprawa jest skomplikowana - mówi. Dworzec znajduje się na tzw. działkach niewydzielonych, jakiekolwiek zmiany właściciela to proces długofalowy - tłumaczy.

Do pomysłu przeniesienia dworca na peryferia miasta Andrzej Dudziński odnosi się sceptycznie. - Nie mamy na to pieniędzy - twierdzi. Dudziński kończy rozmowę stwierdzeniem, że „Unia Europejska nie chce PKP przekazać środków”, a bez funduszy o nowej lokalizacji możemy zapomnieć.

W sprawie wyprowadzenia kolei z centrum Suwałk władze miały podobno nawet wystosować protest do PKP. O istnieniu takiego dokumentu rzecznik prasowy ratusza nic jednak nie słyszał. Michał Wrzosek, rzecznik prasowy PKP także zaprzecza. Twierdzi, że spółka nigdy nie otrzymała takiego pisma.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- debil
i kretyn, nawet nie chce mi się tego uzasadniać, ale głupi byłeś i taki pozostaniesz, dlatego masz żale, to tyle... bye, cmok
autor:~Wadim
- Rali Baltica-Rail Reds Fanatica
Oj naiwniaki z Suwałk.Czuć u Was na każdym miejscu ciekawy oddech "koszernego" Marksa i Lenina i dlatego tu nigdy nie będzie wdrożony p...
autor:~Abelard
- wadim
chyba nie do końca mnie zrozumiałeś, przez 2 stacje przejeżdzałby pociąg, który jedzie do Suwałk jako stacji końcowej, a pociagi, które...
autor:~b

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


iva | 21.07.2009
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Edusa
.

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: