suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Ośrodek nr 2 nie będzie zlikwidowany?
Ośrodek nr 2 nie będzie zlikwidowany?Jest szansa na to, że Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 w Suwałkach nie zostanie zlikwidowany. Władze miasta przedstawiły kompromisowe rozwiązania problemu.

Wynika z nich, że nauka nadal będzie odbywać się w ośrodku przy ul. Wojska Polskiego, a zlikwidowany zostanie jedynie internat przy placówce. Uczniowie zostaną przeniesieni do internatu Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą w najbliższą środę suwalscy radni.

- Proponujemy rozwiązanie kompromisowe, które pogodzi wymogi ekonomiczne z interesem uczniów i jest odpowiedzią na wnioski rodziców - powiedział Józef Gajewski, prezydent Suwałk.

Zdaniem władz miasta, zmiany w ośrodku są konieczne, bo chociaż uczęszcza do niej stosunkowo niewielu młodych suwalczan, to coraz więcej podatków mieszkańców miasta jest dokładanych do jej funkcjonowania. Gminy z których pochodzą uczniowie nie chcą współfinansować placówki.

- Dochodzi do sytuacji, że za pieniądze mieszkańców Suwałk kształcą się mieszkańcy innych gmin - dodał Gajewski.

Rodzice dzieci uczęszczających do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Suwałkach zapowiedzieli ostatnio bój o placówkę. Jeszcze przed środową sesją radnych chcą zorganizować protest w ośrodku.

Radio 5

Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


luki | 15.02.2008
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy w Suwałkach powinien stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: