suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Zdrowy styl życia to sprawa wielkiej wagi
Zdrowy styl życia to sprawa wielkiej wagiDelegatura Narodowego Funduszu Zdrowia w Suwałkach przy ul.Ogińskiego 5c zaprasza na środę (15.01) z profilaktyką - "zrzucamy kilogramy".

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 13.00. W jego trakcie będzie można określić swoje BMI, dowiedzieć się, czy mamy nadwagę, zbadać ciśnienie tętnicze i poziom cukru we krwi oraz przygotować darmowy i zdrowy jadłospis.

Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Urzędu Statystycznego, co drugi dorosły w Polsce (powyżej 15+) ma kilka kilogramów za dużo. Trzech na pięciu z nas ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły. W ciągu ostatnich lat odsetek dorosłych cierpiących na otyłość w Polsce systematycznie rośnie. Niestety, prognozy nie są optymistyczne. W 2025 roku otyłych będzie już 26% kobiet i 30% mężczyzn.

Otyłość często leży u podstaw wielu problemów zdrowotnych człowieka. Co roku w Polsce na cukrzycę zapada ponad 400 tys. osób Do tego dochodzi jeszcze długa lista innych dolegliwości: nadciśnienie tętnicze, choroby pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, bezdech senny, choroby kości, ścięgien, mięśni, tkanki łącznej i skóry, niealkoholowe stłuszczeniowe choroby wątroby, choroby układu krążenia, niektóre nowotwory, np. jelita grubego. Wyjątkowo duża otyłość może prowadzić nawet do niepełnosprawności. W swoich badaniach WHO podaje, że problem otyłości i nadwagi dotyczy już 10 proc. dzieci i młodzieży na świecie. Co więcej, dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie. Ponad 18% jedenasto i dwunastolatków ma nadwagę, a przeszło 3% jest otyłych. Według informacji Instytutu Matki i Dziecka ponad 30% otyłych przedszkolaków i prawie 80% otyłych nastolatków ma szansę stać się otyłymi dorosłymi.

uż 150 minut umiarkowanej aktywności tygodniowo wystarczy, żeby poczuć się lepiej we własnym ciele, zbić wagę i obniżyć ciśnienie krwi.
Instytut żywności i żywienia w swojej piramidzie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej podkreśla, że ruch i ćwiczenia fizyczne są kluczowym elementem drogi na szczyt zdrowej sylwetki. Kolejne piętra zajmują: owoce i warzywa, pieczywo i rośliny strączkowe, nabiał, ryby oraz oleje.

Pyszny i zbilansowany posiłek przyrządzisz korzystając z bezpłatnych diet od NFZ. Już blisko 200 tys. osób regularnie przygotowuje swoje codzienne posiłki na bazie diet Narodowego Funduszu Zdrowia. Serwis oferuje różne warianty diety DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) - od lat utrzymuje się ona na pierwszym miejscu w rankingu najzdrowszych diet. Jest też bardzo często polecana przez dietetyków. Jej głównym celem jest wsparcie układu krwionośnego i uregulowanie gospodarki insulinowej.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- termin
Z rana, w środku tygodnia? To chyba tylko dla rencistów i emerytów bo reszta pracuje :-(
autor:~strzała

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


DZ | 14.01.2020
PRZESTRONNE MIESZKANIA
3 POKOJOWE PRZY UL. LITYNSKIEGO

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: